Späť na zoznam
Školy
Autor: Stredná priemyselná škola v Novom Meste nad Váhom
11.12.2019 10:21

SPŠ v Európskom parlamente v Štrasburgu

Stredná priemyselná škola v Novom Meste nad Váhom sa zapojila do súťaže Euroscola pod záštitou Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

Žiaci súťažili formou aktivít v anglickom jazyku prostredníctvom skype komunikácie so zahraničnými partnermi alebo niektorými známymi osobnosťami z EU parlamentu. Na základe úspešnosti cudzojazyčných aktivít realizovaných na našej škole, už po niekoľký krát, sme boli jednou z ôsmich vybraných škôl zo Slovenska, ktorá dostala príležitosť stráviť v novembri jeden deň v EU parlamente. 24 žiakov pod vedením 2 pedagógov malo možnosť sebarealizácie sa v cudzom jazyku ako i príležitosť reprezentovať seba, svoju školu ale i svoju krajinu, vyskúšať si prácu europoslancov formou hlasovania, kladenia otázok či participáciou na medzinárodných diskusiách. Boli sme zodpovedne pripravení diskutovať o Európskej únii, jej ďalšom smerovaní, výhodách a nevýhodách jej členstva ako i o mieste mladých ľudí v zjednotenej Európe. Projekt Euroscola je organizovaný od roku 1989, čím sme v tomto roku boli poctení zúčastniť sa 30. výročia tohto projektu.                                                                            
Fotodokumentácia dostupná na stránke našej školy: www.spsnmnv.sk.
Mgr. Veronika Kepshová

Súvisiace články

18.10.2018 19:09

Slovensko má husľového génia!

Na prestížnej medzinárodnej husľovej súťaži sa podarilo žiakovi zo Slovenska len 10-ročnému Teovi Gertlerovi, žiakovi Základnej umeleckej školy Ľudovíta Rajtera, získať najvyššie ocenenie, aké ešte v histórii súťaže nebolo ude...
23.04.2019 07:59

V duchu rómskych tradícií

Škola. Vychováva, vzdeláva. Pedagógovia vnášajú do životov svojich žiakov okrem iného i lásku k histórii, tradíciám a kultúre svojho národa.
27.04.2018 10:12

Školský výlet alebo netradičné vyučovanie?

Školská výučba môže mať mnoho podôb. Overenou pravdou je, že vedomosti umocnené zážitkom si žiaci osvoja rýchlejšie a aj si ich dlhšie pamätajú. Učivo o včele a jej význame je súčasťou učebných osnov prírodovedy na základných š...