Späť na zoznam
Školy
Autor: Stredná priemyselná škola v Novom Meste nad Váhom
11.12.2019 10:21

SPŠ v Európskom parlamente v Štrasburgu

Stredná priemyselná škola v Novom Meste nad Váhom sa zapojila do súťaže Euroscola pod záštitou Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

Žiaci súťažili formou aktivít v anglickom jazyku prostredníctvom skype komunikácie so zahraničnými partnermi alebo niektorými známymi osobnosťami z EU parlamentu. Na základe úspešnosti cudzojazyčných aktivít realizovaných na našej škole, už po niekoľký krát, sme boli jednou z ôsmich vybraných škôl zo Slovenska, ktorá dostala príležitosť stráviť v novembri jeden deň v EU parlamente. 24 žiakov pod vedením 2 pedagógov malo možnosť sebarealizácie sa v cudzom jazyku ako i príležitosť reprezentovať seba, svoju školu ale i svoju krajinu, vyskúšať si prácu europoslancov formou hlasovania, kladenia otázok či participáciou na medzinárodných diskusiách. Boli sme zodpovedne pripravení diskutovať o Európskej únii, jej ďalšom smerovaní, výhodách a nevýhodách jej členstva ako i o mieste mladých ľudí v zjednotenej Európe. Projekt Euroscola je organizovaný od roku 1989, čím sme v tomto roku boli poctení zúčastniť sa 30. výročia tohto projektu.                                                                            
Fotodokumentácia dostupná na stránke našej školy: www.spsnmnv.sk.
Mgr. Veronika Kepshová

Súvisiace články

02.06.2017 10:30

Návšteva partnerských škôl v Poľsku

Už v roku 2009 nadviazala naša škola, ZŠ, Trieda SNP 20, Banská Bystrica vzájomnú priateľskú spoluprácu s poľskými školami v Rydzyne a Kaczkowe.  Táto spolupráca nás dlhodobo vzájomne obohacuje vďaka spoznávaniu jazyka a kultúr...
24.09.2017 21:41

Keď sa materinskosť a krása snúbia s múdrosťou

300.výročie narodenia Márie Terézie