Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
16.06.2017 08:32

Súťažili sme ako olympionici už po 7. raz!

1.jún 2017- Olympijský festival Slovenska - bol oslavou Dňa detí a súčasne olympijskej myšlienky Pieere de Coubertina: „najdôležitejšie na olympijských hrách nie je zvíťaziť, ale zúčastniť sa…“ To si zobrali k srdcu aj naši žiaci, tí ktorí súťažli i tí, ktorí len povzbudzovali.

Ilustračná foto - zdroj: Internet

Všetkých upútal slávnostný olympijský ceremoniál pri  otváraní i ukončovaní nášho OFM . /hymna, olympijský oheň, vlajky, olympijský sľub športovcov/.

Telesnú zdatnosť a vôľu ducha mohli  žiaci uplatniť v 10 disciplínách, ktoré si vybrali z ponuky

Najviac sa ich zapojilo do futbalu, ale i  veslovanie na trenažéri, pretláčanie rukou, stolný tenis, zhyby, agility a iné si našli svojich stúpencov.

To, že myšlienka olympizmu stále žije, preukázali aj žiaci , ktorí sa zúčastnili vedomostnej súťaže.

Pozreli si krátky zostrih historických medzníkov Olympijských hier od ich vzniku po súčasnosť.

Veľa si zopakovali a veľa sa naučili. Tí najlepší sa zapísali do listiny víťazov.

Veľký dôraz kladieme vo výchove i envinromentálnej výchove. Žiaci počas Dňa Zeme upratovali aeál školy, revitalizovali zeleň, ktorá skrášľuje náš životný priestor nielen externý ale i vo vnútri školy. Aj počas OFM sme vysadili ďalšie stromečky v blízkosti vonkajších strojov na cvičenie pre spríjemnenie pocitu pri posilňovaní zdravia.

Celý tento deň sa niesol v príjemnej  atmosfére, umocnenej krásnym počasím, výbornými moderátormi, ktorí všetkých zabávali.. Hodnotné ceny pre víťazov a myšlienka olympizmu, kde víťazia všetci:  „We are The Champions!" sme našu akciu, venovanú všetkým účastníkom účinného športu ukončili.

Nech žije myšlienka kalokaghatie – „súlad krásy tela a duše !"

 

Text: Ing. Darina Kováčová

Súvisiace články

05.04.2018 09:21

Prínos astronomickej pozorovateľne je badateľný už po roku činnosti

Astronomická pozorovateľňa Alojza Cvacha na budove Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne popularizuje prírodné vedy a zvyšuje vedomostnú úroveň študentov gymnázia a laickej verejnosti. Sprevádzkovali ju pred rokom.
20.03.2018 09:24

Vedomostná súťaž „Sociálno - politické otázniky"

Na Fakulte sociálnych vied, Katedre sociálnych služieb a poradenstva UCM v Trnave sa uskutočnila zaujímavá súťaž pod názvom „Sociálno - politické otázniky". Bola určená študentom stredných škôl v Slovenskej republike.
01.06.2017 08:45

Nastal čas ísť ...

Mesiac máj nie je len mesiacom lásky, ale aj časťou roka, kedy v uliciach miest počuť spev a smiech mladých maturantov. Posledným zacenganím školského zvončeka opúšťajú svoje lavice a triedy a odchádzajú na akademický týždeň, p...