Späť na zoznam
Školy
Autor: Mgr. Marián Sabala
02.07.2020 10:28

Tlmačskí študenti po stopách literatúry

V čase, keď sa blíži koniec školského roka a tešíme sa na letné prázdniny, sme sa vybrali zo Strednej odbornej školy technickej v Tlmačoch po stopách slovenskej literatúry, aby sme svoje vedomosti a poznatky získané počas školského roka znásobili a zúročili. Putovali sme vlakom do Martina, kde sme navštívili aj národné pamiatky, ktoré toto mesto na strednom Slovensku návštevníkom ponúka.

A má teda čo ponúknuť. Veď Martin v našich dejinách zohrával dôležitú a významnú úlohu pri formovaní nášho národa. Bolo si čo pozrieť a navštíviť.

 

 

 

Medzi najnavštevovanejšie miesta Martina patrí už tradične popri Matici slovenskej a Slovenskom národnom múzeu aj Národný cintorín. Inak tomu nebolo ani v našom prípade. Veď to, čo sme sa počas školského roka dozvedeli, sme teraz navštívili a videli. Zaujali nás viaceré historické miesta. Múzeum Andreja Kmeťa, Národný cintorín, Matica slovenská, Slovenské národné múzeum, Štefánikov ústav a v neposlednom rade aj centrum Martina.

 

 

 

Určite aj dnes nám tieto národné a literárne pamiatky majú čo ponúknuť a pripomenúť. Veď história nášho národa je aj vďaka tomu stále živá a prítomná, stále vieme oceniť hodnoty, ktoré nám pripomínajú, zvlášť v dnešnej uponáhľanej dobe.


                                                                                                 
 

Súvisiace články

22.03.2018 16:34

Stredoškoláci predstavili v Košiciach nápady pre inteligentnú domácnosť

V Univerzitnej knižnici Technickej univerzity v Košiciach sa v rámci súťaže Navrhni svoj Gadget (NaGa) vo štvrtok predstavili študenti so svojimi nápadmi. Do prvého ročníka sa prihlásilo 17 stredoškolských projektov.
26.03.2019 08:04

Konferencie Učíme pre život sa zúčastnilo takmer 500 účastníkov

Konferencia Učíme pre život má za sebou úspešný 11. ročník. Ústredná téma konferencie bola Iné deti – iné školy. Na konferencii sme sa pozreli na to, ako sa menia potreby detí s ohľadom na aktuálny stav spoločnosti. Snažili sm...
14.01.2019 10:09

Gymnázia Hansa Selyeho v Komárne opäť v súťaži Best in English

Best in English je medzinárodná súťaž pre študentov stredných skôl a gymnázií vo veku 15-19 rokov. Prebieha v stanovený deň online na celom svete, pod záštitou Ministerstva školstva, mládeže a telesnej výchovy Českej republiky....