Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
28.05.2018 08:56

V Moste pri Bratislave majú novú materskú školu a telocvičňu

Za účasti štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Krajňáka 24.5.2018 v obci Most pri Bratislave slávnostne otvorili nové priestory elokovaného pracoviska materskej školy a novú školskú telocvičňu.

Rezort školstva prispel na ich výstavbu sumou 380-tisíc eur.

Novovybudované priestory pomôžu obci vyriešiť akútnu situáciu súvisiacu s doterajšou nedostatočnou kapacitou materskej školy a vytvoria lepšie podmienky pre športovanie žiakov základnej školy.

V novej budove materskej školy, ktorá má zabezpečený bezbariérový prístup, pribudli triedy pre najmenších žiakov a predškolákov. Moderne vybavená telocvičňa prináša kvalitnejšie možnosti pre výučbu telesnej výchovy a navyše na poschodí vznikol aj priestor klubovne pre žiakov.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

06.04.2018 08:56

Zrekonštruovanú škôlku odovzdali do užívania za prítomnosti ministrov

Zrekonštruovanú budovu materskej školy v obci Vojany v Michalovskom okrese vo štvrtok odovzdali do užívania za prítomnosti ministrov životného prostredia Lászlóa Sólymosa a dopravy Árpáda Érseka (obaja Most-Híd). Aj to bol jede...
13.03.2018 13:32

Prvenstvo Gymnázia Hansa Selyeho na krajskom kole olympiády v španielskom jazyku

Gymnázium Hansa Selyeho sa aj tento rok zapojilo do olympiády v španielskom jazyku. Do krajského kola nám postúpilo 6 žiakov v troch kategóriách.
14.05.2019 15:37

Ako sa dá rozvíjať osobnosť na strednej škole

Asi každý, nielen triedny učiteľ si praje triedu, kde je dobrý kolektív a žiaci sú zodpovední. Zamestnávatelia si prajú absolventov so zručnosťami pre 21. storočie, ako sú adaptabilita, schopnosť riešiť komplexné problémy, scho...