Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
28.05.2018 08:56

V Moste pri Bratislave majú novú materskú školu a telocvičňu

Za účasti štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Krajňáka 24.5.2018 v obci Most pri Bratislave slávnostne otvorili nové priestory elokovaného pracoviska materskej školy a novú školskú telocvičňu.

Rezort školstva prispel na ich výstavbu sumou 380-tisíc eur.

Novovybudované priestory pomôžu obci vyriešiť akútnu situáciu súvisiacu s doterajšou nedostatočnou kapacitou materskej školy a vytvoria lepšie podmienky pre športovanie žiakov základnej školy.

V novej budove materskej školy, ktorá má zabezpečený bezbariérový prístup, pribudli triedy pre najmenších žiakov a predškolákov. Moderne vybavená telocvičňa prináša kvalitnejšie možnosti pre výučbu telesnej výchovy a navyše na poschodí vznikol aj priestor klubovne pre žiakov.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

27.04.2018 10:12

Školský výlet alebo netradičné vyučovanie?

Školská výučba môže mať mnoho podôb. Overenou pravdou je, že vedomosti umocnené zážitkom si žiaci osvoja rýchlejšie a aj si ich dlhšie pamätajú. Učivo o včele a jej význame je súčasťou učebných osnov prírodovedy na základných š...
28.12.2017 18:00

LUBYOVÁ: Návšteva šachového veľmajstra sa môže stať podnetom pre vznik šachovej školy na Slovensku

Podľa ministerky školstva Martiny Lubyovej môže byť návšteva viacnásobného šachového majstra sveta podnetom pre vznik šachovej školy na Slovensku. V súčasnosti môžu školy vyučovať šach ako voliteľný predmet. Agentúru SITA infor...
17.09.2019 09:30

Známa herečka otvorila novú sezónu Klubu nadaných detí

S novým školským rokom prichádza už v poradí siedma sezóna činnosti Klubu nadaných detí.