Späť na zoznam
Školy
Autor: Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR
13.09.2017 08:55

Vítame na poste ministerky školstva Martinu Lubyovú

Asociácia pracovníkov súkromných škôl a školských zariadení Slovenska vyjadruje pozitívne očakávania v súvislosti s nástupom novej ministerky do čela rezortu školstva:

„Vítame výber Martiny Lubyovej na túto pozíciu, pretože ide o vedkyňu s vynikajúcim vzdelaním a pracovnými skúsenosťami, navyše odborníčku – nepolitičku. Keďže sa zaoberá spoločenskovedným výskumom a analyzuje dáta, očakávame, že rezort bude riadiť racionálne, ale ako žena aj s potrebnou dávkou empatie a pochopenia pre potreby detí a žiakov, ktorí majú stáť v centre vzdelávania. Veríme aj, že nová ministerka sa postaví ústretovo aj k reformným zámerom, naznačeným v Učiacom sa Slovensku. Súkromné školy sú pripravené na základe vynikajúcich výsledkov v celonárodných meraniach sa na týchto zmenách aktívne podieľať," zdôraznila Saskia Repčíková, prezidentka Asociácie súkromných škôl a školských zariadení SR.

Asociácia pracovníkov súkromných škôl a školských zariadení Slovenska (ASŠŠZS) je nepolitická nezávislá nezisková organizácia, ktorá od svojho vzniku v roku 1994 chráni a obhajuje rovnoprávne postavenie súkromných škôl ako legitímnu súčasť vzdelávacej sústavy na Slovensku.

Súvisiace články

08.01.2020 13:02

Tlmačskí technici finišovali vo Volkswagene

Bratislavský závod Volkswagen láka stále čoraz viac návštevníkov. Dňa 22. decembra 2019 sa aj študenti I.E, II.D a III.E triedy zúčastnili hodnotnej odbornej exkurzie v najväčšom automobilovom koncerne na svete - závode na výro...
08.11.2019 13:10

Výstava obrazov Marty Fuňákovej v Skalici

Za účasti početného publika bola v Galérii u františkánov v Skalici v piatok 18. októbra 2019 slávnostne otvorená výstava obrazov bývalej pedagogičky výtvarného odboru skalickej Základnej umeleckej školy Mgr. Marty Fuňákovej.
06.03.2019 08:22

Prešovské nadané deti spoznávali ťažký život obyčajného chlapca Olivera

Marcové stretnutie členov Klubu nadaných detí v Prešove bolo zamerané na spoznávanie diel velikána anglickej literatúry. Čitateľský projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným pod názvom „Po stopách Charlesa Dickensa“ p...