Späť na zoznam
Školy
Autor: Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR
13.09.2017 08:55

Vítame na poste ministerky školstva Martinu Lubyovú

Asociácia pracovníkov súkromných škôl a školských zariadení Slovenska vyjadruje pozitívne očakávania v súvislosti s nástupom novej ministerky do čela rezortu školstva:

„Vítame výber Martiny Lubyovej na túto pozíciu, pretože ide o vedkyňu s vynikajúcim vzdelaním a pracovnými skúsenosťami, navyše odborníčku – nepolitičku. Keďže sa zaoberá spoločenskovedným výskumom a analyzuje dáta, očakávame, že rezort bude riadiť racionálne, ale ako žena aj s potrebnou dávkou empatie a pochopenia pre potreby detí a žiakov, ktorí majú stáť v centre vzdelávania. Veríme aj, že nová ministerka sa postaví ústretovo aj k reformným zámerom, naznačeným v Učiacom sa Slovensku. Súkromné školy sú pripravené na základe vynikajúcich výsledkov v celonárodných meraniach sa na týchto zmenách aktívne podieľať," zdôraznila Saskia Repčíková, prezidentka Asociácie súkromných škôl a školských zariadení SR.

Asociácia pracovníkov súkromných škôl a školských zariadení Slovenska (ASŠŠZS) je nepolitická nezávislá nezisková organizácia, ktorá od svojho vzniku v roku 1994 chráni a obhajuje rovnoprávne postavenie súkromných škôl ako legitímnu súčasť vzdelávacej sústavy na Slovensku.

Súvisiace články

20.03.2018 09:24

Vedomostná súťaž „Sociálno - politické otázniky"

Na Fakulte sociálnych vied, Katedre sociálnych služieb a poradenstva UCM v Trnave sa uskutočnila zaujímavá súťaž pod názvom „Sociálno - politické otázniky". Bola určená študentom stredných škôl v Slovenskej republike.
21.06.2019 09:19

6. ročník Rodičia deťom

Oslava sviatku detí má tradične v Základnej škole na Vajanského ulici v Skalici nevšedné čaro a atmosféru. Myšlienka oslavovať deň detí spolu s rodičmi, starými rodičmi, bývalými žiakmi a priateľmi našej školy sa zrodila pred ...