Späť na zoznam
Školy
Autor: Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR
13.09.2017 08:55

Vítame na poste ministerky školstva Martinu Lubyovú

Asociácia pracovníkov súkromných škôl a školských zariadení Slovenska vyjadruje pozitívne očakávania v súvislosti s nástupom novej ministerky do čela rezortu školstva:

„Vítame výber Martiny Lubyovej na túto pozíciu, pretože ide o vedkyňu s vynikajúcim vzdelaním a pracovnými skúsenosťami, navyše odborníčku – nepolitičku. Keďže sa zaoberá spoločenskovedným výskumom a analyzuje dáta, očakávame, že rezort bude riadiť racionálne, ale ako žena aj s potrebnou dávkou empatie a pochopenia pre potreby detí a žiakov, ktorí majú stáť v centre vzdelávania. Veríme aj, že nová ministerka sa postaví ústretovo aj k reformným zámerom, naznačeným v Učiacom sa Slovensku. Súkromné školy sú pripravené na základe vynikajúcich výsledkov v celonárodných meraniach sa na týchto zmenách aktívne podieľať," zdôraznila Saskia Repčíková, prezidentka Asociácie súkromných škôl a školských zariadení SR.

Asociácia pracovníkov súkromných škôl a školských zariadení Slovenska (ASŠŠZS) je nepolitická nezávislá nezisková organizácia, ktorá od svojho vzniku v roku 1994 chráni a obhajuje rovnoprávne postavenie súkromných škôl ako legitímnu súčasť vzdelávacej sústavy na Slovensku.

Súvisiace články

15.01.2018 17:00

V SOŠ sv. Jozefa Robotníka školili prvých zamestnancov automobilky Kia

Stredná odborná škola (SOŠ) sv. Jozefa Robotníka v Žiline spolupracuje v rámci duálneho vzdelávania aj s automobilkou Kia. "Kým nemali vybudované školiace stredisko, oslovili nás, či by sme im pomohli v zaškoľovaní prvých odbor...
27.08.2019 20:10

Letné počasie ovplyvňuje i edukačný proces

Pre trnavské letá už po niekoľko rokov sú príznačné tropické horúčavy a deficit zrážok.
20.06.2017 10:22

7. ročník robotickej súťaže RBA

V pondelok 5. júna 2017 sa uskutočnil už 7. ročník celoslovenskej robotickej súťaže RBA (Robotický battle na Alejovej), ktorú organizuje Gymnázium, Alejová 1 v Košiciach v spolupráci s Prírodovedeckou fakultou Univerzity Pavla ...