Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
13.04.2018 19:36

Víťazom Olympiády ľudských práv sa stal Tomáš Ťapák z trstenského gymnázia

Jubilejný 20. ročník Olympiády ľudských práv (OĽP), ktorý od stredy (11.4.) do piatka hostilo Omšenie pri Trenčianskych Tepliciach, pozná svojich víťazov.

Prvé tri miesta v celoštátnom kole s nosnou témou Aténska škola 21. storočia: demokracia a ľudské práva obsadili gymnazisti, informovala TASR tajomníčka Celoštátnej komisie OĽP Barbora Knaperková. 

Prvé miesto získal Tomáš Ťapák z Gymnázia Martina Hattalu z Trstenej, druhé miesto obsadila Sára Rihaneová zo Spojenej školy- Gymnázia Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach a tretie Lukáš Sopko Zima z Gymnázia-Gimnázia v Kráľovskom Chlmci.

Víťazi uspeli spomedzi 64 chlapcov a dievčat z celého Slovenska zo všetkých typov škôl.

"Olympiáda ľudských práv nie je len obyčajná vedomostná súťaž ako ostatné predmetové olympiády, ale zároveň aj vzdelávacie podujatie, social event a príležitosť pre networking, kde sa môžu realizovať nielen žiačky a žiaci, ale aj ich učitelia," uviedol Kálmán Petőcz, spoluorganizátor, odborný garant a porotca OĽP. Pridanou hodnotou tejto súťaže je podľa neho aj to, že sa na nej vo veľkej miere zúčastňujú nielen gymnáziá, ale aj stredné odborné školy. 

Program OĽP ponúkol i plenárnu rozpravu a diskusiu s osobnosťami či workshop s premietaním filmov. 

Organizátormi podujatia sú Celoštátna komisia Olympiády ľudských práv a IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

16.11.2017 09:30

Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ pripravili preventívnu akciu pre mužov – upozorniť chcú na hrozbu rakoviny semenníkov

Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach organizujú túto sobotu tretí ročník akcie MOVEMBER, ktorej symbolom sú mužské fúzy a za cieľ má šíriť informovanosť medzi mužmi o rakovine semenníkov a iných onkologických ochoreniach...
09.05.2018 14:54

Deň angličtiny na Gymnáziu Hansa Selyeho v Komárne

Na Gymnáziu Hansa Selyeho v Komárne sme privítali divadelnú skupinu the Bear Educational Theatre v rámci Dňa angličtiny.
12.02.2018 18:55

ZŠ P. Škrabáka v Dolnom Kubíne učí žiakov chrániť životné prostredie

Dolnokubínska Základná škola (ZŠ) Petra Škrabáka počas svojej existencie získala certifikáty aj ocenenia v rôznych sférach doma i v zahraničí, primárne však v environmentálnej výchove. Žiaci a pedagógovia zachovávajú osemročnú...