Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
13.04.2018 19:36

Víťazom Olympiády ľudských práv sa stal Tomáš Ťapák z trstenského gymnázia

Jubilejný 20. ročník Olympiády ľudských práv (OĽP), ktorý od stredy (11.4.) do piatka hostilo Omšenie pri Trenčianskych Tepliciach, pozná svojich víťazov.

Prvé tri miesta v celoštátnom kole s nosnou témou Aténska škola 21. storočia: demokracia a ľudské práva obsadili gymnazisti, informovala TASR tajomníčka Celoštátnej komisie OĽP Barbora Knaperková. 

Prvé miesto získal Tomáš Ťapák z Gymnázia Martina Hattalu z Trstenej, druhé miesto obsadila Sára Rihaneová zo Spojenej školy- Gymnázia Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach a tretie Lukáš Sopko Zima z Gymnázia-Gimnázia v Kráľovskom Chlmci.

Víťazi uspeli spomedzi 64 chlapcov a dievčat z celého Slovenska zo všetkých typov škôl.

"Olympiáda ľudských práv nie je len obyčajná vedomostná súťaž ako ostatné predmetové olympiády, ale zároveň aj vzdelávacie podujatie, social event a príležitosť pre networking, kde sa môžu realizovať nielen žiačky a žiaci, ale aj ich učitelia," uviedol Kálmán Petőcz, spoluorganizátor, odborný garant a porotca OĽP. Pridanou hodnotou tejto súťaže je podľa neho aj to, že sa na nej vo veľkej miere zúčastňujú nielen gymnáziá, ale aj stredné odborné školy. 

Program OĽP ponúkol i plenárnu rozpravu a diskusiu s osobnosťami či workshop s premietaním filmov. 

Organizátormi podujatia sú Celoštátna komisia Olympiády ľudských práv a IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

06.06.2017 08:15

Junior ambasádori z OA Levice vzdelávajú svojich spolužiakov

Obchodná akadémia v Leviciach je jednou z pätnástich slovenských stredných škôl, ktoré pracujú vo vzdelávacom programe Ambasádorská škola Európskeho parlamentu, ktorý je realizovaný Informačnou Kanceláriou Európskeho parlamentu...
27.03.2018 10:13

Popradské školy ohlásili zápis

Budúcich prvákov v Poprade čaká zápis hneď po Veľkej noci. Na zápis by malo prísť zhruba 500 detí z mesta Poprad a okolitých obcí.
30.01.2019 08:45

Prešov vyhlásil súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadanými a mesto Prešov vyhlasujú prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turč...