Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
03.07.2017 08:31

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci opäť pocestujú na „služobnú cestu“

Obchodná akadémia v Lučenci podala vo februári 2017 žiadosť o grant na zahraničnú odbornú stáž pre žiakov tretích a štvrtých ročníkov.

Foto: Mgr. Edita Gálová

V máji ju Národná agentúra pre celoživotné vzdelávanie v Bratislave schválila a žiaci sa môžu tešiť na netradičný začiatok školského roka 2017/2018. 4. septembra totiž prvá skupinka stážistov vycestuje na svoju odbornú zahraničnú prax na Maltu. Nasledovať ich bude ďalšia skupinka žiakov, ktorí 10. septembra odletia do Veľkej Británie a 11.  septembra si to autobus nasmeruje s našimi žiakmi do Nového Jičína, kde sú už prakticky ako doma. Budú sprevádzaní učiteľmi, ktorí budú dohliadať nielen na priebeh odbornej stáže, ale aj na ich bezpečnosť počas voľných chvíľ a víkendov. Odborná stáž potrvá celé tri týždne a žiaci budú umiestnení v miestnych podnikoch a firmách, kde sa stretnú s administratívou či personalistikou danej spoločnosti. Okrem iného si otestujú svoju flexibilitu a prispôsobivosť v cudzej krajine, osobnú zrelosť, samostatnosť a zodpovednosť. Prehĺbia si svoje osobné skúsenosti a spoznajú inú kultúru, mentalitu a tradície krajiny. No a žiaci na Malte a v Anglicku si samozrejme zdokonalia svoju angličtinu – tak im držme palce a zaželajme im šťastný návrat domov.

 

Text a foto: Mgr. Edita Gálová

Súvisiace články

15.06.2017 06:15

Koncert v Zichyho paláci

Na záver šk.r. 2016/2017 ZUŠ Jána Albrechta Topoľčianska 15 v Bratislave usporiadala v centre mesta  slávnostný verejný koncert. Program bol zostavený z najlepších čísiel, ktoré prešli hodnotiacim výberom odbornej komisie.
04.09.2018 18:39

Mimoriadne obľúbený Klub nadaných detí Prešov otvára svoje brány

Klub nadaných detí vzdeláva v Prešove žiakov rôznymi mimoškolskými aktivitami. Účelom Klubu nadaných detí v Prešove je podchytiť skupinu nadaných detí už v rannom veku a poskytnúť im nadštandardný rozvoj a rozširovanie obzorov....
12.03.2018 08:54

Návrat do ľudovej triedy

Dôkaz, že históriu a dejiny môžu milovať nielen historici a dejepisári, sme našli v obci Zalužice. V Základnej škole s materskou školou už viac ako desaťročie pracujú p. Miroslav Ľoch a p. Peter Žobrák, p. školníci a milovníci ...