Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
03.07.2017 08:31

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci opäť pocestujú na „služobnú cestu“

Obchodná akadémia v Lučenci podala vo februári 2017 žiadosť o grant na zahraničnú odbornú stáž pre žiakov tretích a štvrtých ročníkov.

Foto: Mgr. Edita Gálová

V máji ju Národná agentúra pre celoživotné vzdelávanie v Bratislave schválila a žiaci sa môžu tešiť na netradičný začiatok školského roka 2017/2018. 4. septembra totiž prvá skupinka stážistov vycestuje na svoju odbornú zahraničnú prax na Maltu. Nasledovať ich bude ďalšia skupinka žiakov, ktorí 10. septembra odletia do Veľkej Británie a 11.  septembra si to autobus nasmeruje s našimi žiakmi do Nového Jičína, kde sú už prakticky ako doma. Budú sprevádzaní učiteľmi, ktorí budú dohliadať nielen na priebeh odbornej stáže, ale aj na ich bezpečnosť počas voľných chvíľ a víkendov. Odborná stáž potrvá celé tri týždne a žiaci budú umiestnení v miestnych podnikoch a firmách, kde sa stretnú s administratívou či personalistikou danej spoločnosti. Okrem iného si otestujú svoju flexibilitu a prispôsobivosť v cudzej krajine, osobnú zrelosť, samostatnosť a zodpovednosť. Prehĺbia si svoje osobné skúsenosti a spoznajú inú kultúru, mentalitu a tradície krajiny. No a žiaci na Malte a v Anglicku si samozrejme zdokonalia svoju angličtinu – tak im držme palce a zaželajme im šťastný návrat domov.

 

Text a foto: Mgr. Edita Gálová

Súvisiace články

23.12.2017 12:22

D. Kubín: Zničené strechy na MŠ Na Sihoti a ZUŠ I. Ballu vymenilo mesto za nové 

Dolný Kubín – Mesto Dolný Kubín opravilo v uplynulých mesiacoch strechy na Materskej škole (MŠ) Na Sihoti a Základnej umeleckej škole (ZUŠ) Ivana Ballu. Celková investícia samosprávy do rekonštrukčných prác sa vyšplhala na 21.0...
15.01.2018 17:00

V SOŠ sv. Jozefa Robotníka školili prvých zamestnancov automobilky Kia

Stredná odborná škola (SOŠ) sv. Jozefa Robotníka v Žiline spolupracuje v rámci duálneho vzdelávania aj s automobilkou Kia. "Kým nemali vybudované školiace stredisko, oslovili nás, či by sme im pomohli v zaškoľovaní prvých odbor...
01.10.2017 20:47

Aj riaditelia novozámockých základných škôl sa poklonili pamiatke Antona Bernoláka

Mesto Nové Zámky a miestny odbor Matice slovenskej boli organizátormi slávnostného otvorenia Mesiaca kultúry v meste Nové Zámky a spomienkových osláv 255.výročia narodenia Antona Bernoláka. Podujatie sa uskutočnila 1.októbra.