Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
19.04.2018 09:27

Žiaci stredných škôl súťažili na 12. Župnej olympiáde

Po dvanásty krát sa v Trnave otvorili brány Župnej olympiády stredoškolskej mládeže. Viac ako tisícka športovcov z 35 škôl Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) súťažila v stredu v ôsmich odvetviach – hádzanej, futbale, volejbale, basketbale, karate, cyklistike, silovom päťboji a atletike.

"Myšlienka študentskej olympiády ako jedno z vrcholových podujatí župy je dobrá a spája celý kraj. Zastúpené boli všetky okresy kraja a možno do budúcna budeme uvažovať o zvýšení počtu disciplín," povedal na slávnostnom otvorení predseda TTSK Jozef Viskupič.

Otvárací ceremoniál si vychutnali aj bývalí i súčasní slovenskí športovci, futbalové legendy Spartaka Trnava, niekoľkonásobná paralympijská víťazka v streľbe Veronika Vadovičová, olympijský víťaz v boxe z Helsínk z roku 1952 Ján Zachara či šampión z olympiády v Rio de Janeiro z roku 2016 Matej Tóth. "Myslím, že deťom treba dávať impulzy, aby videli myšlienky olympizmu, hoci len v rámci župy. Hádam to bude väčšia motivácia, aby sa hýbali a športovali. Ak môj úspech ovplyvnil nejaké deti, tak to stojí zato a ten cieľ, pre ktorý športujem, sa podaril," povedal úspešný chodec Tóth.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

25.09.2018 19:04

Aj v duálnom vzdelávaní sa učíme učiť anglický jazyk zrozumiteľne všetkým žiakom.

Každý rok sa stretávame s problémami pri osvojovaní si anglického jazyka, hlave u žiakov so ŠVVP. Rozdiely v učení sa prehlbovali z roka na rok, až sme sa rozhodli hľadať účinnejšie riešenie ako sa len spoľahnúť na individuálne...
17.08.2017 08:19

Slovenskí školáci sa zúčastnili medzinárodného tábora Škola Rosatomu vo Fínsku

Od 26. júla do 8. augusta 2017 sa konal v meste Kalajoki, ležiacom na severe Fínska na baltskom pobreží, medzinárodný tábor Škola Rosatomu, na ktorom sa zúčastnilo viac než 70 detí a mladých ľudí z Ruska, Česka, Slovenska, Maďa...