Späť na zoznam
Špeciálne školy
Autor: UCN
05.06.2017 07:33

OSMIJANKO ZAVÍTAL DO NEMOCNIČNEJ ŠKOLY V NITRE

Obavy a strach z vyšetrení, či operačných zákrokov, odlúčenie od rodiny, neistota ako to všetko dopadne – všetky tieto negatívne pocity so sebou prináša choroba a hospitalizácia chorého v nemocnici. Ešte ťažšia situácia nastáva, keď pacientom je dieťa.

Foto: PaedDr. Eva Lyžičiarová

Smutné chvíle sa mu snažia odľahčiť príbuzní, pedagógovia v nemocnici a tiež zdravotnícki zamestnanci. Každý dôvod na úsmev, veselosť a pocity šťastia sú na nezaplatenie. Jednou z možností ako vyčariť na detskej tváričke úsmev bolo aj stretnutie  s Omijankom, ktorý zavítal do nemocničnej školy v Nitre. Jeho  vystúpenie prinieslo deťom radosť, pobavenie, odpútanie od choroby. Interaktívne stretnutie s ním sa uskutočnilo vo forme  literárneho workshopu v rámci vzdelávacieho cyklu „Ako hravo čítať" alebo „Literatúra na vlastnej koži", ktorý sa realizoval z verejných zdrojov, s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. Chorým deťom v Základnej škole s materskou školou pri zdravotníckom zariadení v Nitre poskytlo nezabudnuteľné a neopakovateľné zážitky.

 Z uvedených dôvodov chcem vysloviť osobitnú vďaku riaditeľke Osmijanka, n. o, pani Biznárovej za úspešné sprostredkovanie tejto vydarenej a úspešnej akcie. Veľké uznanie patrí aj predstaviteľovi Osmijanka v osobe bábkoherca Lukáša Tandaru s vynikajúcim hereckým výkonom, ktorý svojou profesionalitou zaviedol deti do príbehu o prevrátenej krajine očarujúcim spôsobom. Boli by sme radi, keby v budúcnosti opäť zavítal Osmijanko do našej nemocnice a svojou hravou veselosťou obšťastnil malých aj veľkých detských pacientov .             

                                       

Text a foto: PaedDr. Eva Lyžičiarová

                                                                                          

Galéria

Súvisiace články

07.11.2017 09:32

Inovatívne metódy vo vzdelávaní mentálne postihnutých

​​​​​​​Spojená škola internátna, Kremnica zorganizovala odborný seminár pod názvom „Inovatívne metódy vo vzdelávaní mentálne postihnutých“, ktorý sa uskutočnil 20. 10. 2017. Odborným garantom bola Pedagogická fakulta Univerzity...
01.08.2017 09:37

Do bratislavskej letnej univerzity sa zapojí 150 seniorov

BRATISLAVA  - Do siedmeho ročníka Letnej bratislavskej univerzity seniorov sa zapojí 150 účastníkov. Seniori, ktorí sa mohli prihlasovať do piatka 28. júla, zaplnili celú kapacitu kurzu. Prvá zo štvorice prednášok sa uskutoční ...