PR
0

Spln a jeho vplyv na ľudské telo, a osud. Čo Vám o ňom treba vedieť?

Spln je pre nás záhadou už veľa rokov. No čo o tejto magickej fáze Mesiaca potrebujete vedieť? Zistite ako Vás toto Mesačné obdobie ovplyvňuje.

EZO-TV patrí medzi nadšencov a ctiteľov Mesiaca. No ten fascinoval ľudí už od pradávna. Uctievali ho, študovali ho, modlili sa k nemu a hľadali odpovede na otázky života, zdravia a budúcnosti. Mesiac ovplyvňuje viacero mechanizmov prírody, a tieto mechanizmy sa líšia podľa rozličných fáz. Spln napríklad ovplyvňuje koráli  a ich reprodukčný systém. Taktiež gravitačná príťažlivosť so Slnkom spôsobuje prílivy a odlivy, alebo aj stúpanie a klesanie hladiny morí.

Vo svete ezoteriky hrá spln veľmi dôležitú rolu. Zem získava enormný tok energií, ktoré sú najviac pociťované tými ľuďmi, v ktorých znameniach sa Spln aktuálne nachádza. Tí, ktorí sú ašpirantmi a tí, ktorí sú duchovne založení, majú šancu využiť sily tohto obdobia. Tí, ktorí žijú nevyvážene, fyzicky aj psychicky, alebo tí, ktorých túžby a sebeckosť často zvíťazia nad zdravým rozumom, sú zväčša negatívne ovplyvnení.

Vplyv splnu na človeka a mechanizmy spojené so životom: menštruácia

Niektorí ľudia stále nazývajú menštruáciu mesačnými cyklami, a veľa je presvedčených, že medzi ženským menzesom a fázami Mesiaca existuje synchronizácia. Niektorí jedinci dokonca odporúčajú, že ak chcete otehotnieť, najlepším riešením je si tieto fázy odsledovať. Menšie štúdie naznačujú, že menštruácia a ovulácia sa zhodujú so svetlou (privrátenou) a tmavou (odvrátenou) stranou Mesiaca. Štúdie taktiež poukazovali na koreláciu medzi fázami a zmenami v hladine hormónu – melatoninu. Melatonin je hormon, ktorý má za úlohu regulovať cyklus spánku, bdenia a fázy menštruačného cyklu. Výskum z roku 2005 uviedol, že vysokému percentu žien, ktoré otehotneli počas Splnu, sa  narodil chlapec.

Vplyv Splnu na človeka a mechanizmy spojené so životom: spánok

Niektorí z Vás majú možno skúsenosti s narušeným spánkovým cyklom počas Splnu. A nie je to len vo Vašej hlave! Menšia štúdia z roku 2014 vydala v časopisu „Sleep Medicine“ článok ohľadom experimentu pri ktorom sa sledovala kvalita spánku. Tejto štúdie sa zúčastnilo 319 dobrovoľníkov u ktorých sa pozorovali zmeny spánku počas rôznych mesačných fáz. Tento výskum poukázal na to, že u viacerých uchádzačov došlo k zníženej latencii spánku alebo nespavosti.

Vplyv Splnu na človeka a mechanizmy spojené so životom: Duševné zdravie a kriminalita

Ako posledné sme sa rozhodli uviesť štúdiu z roku 1984, ktorá vyšetrovala zvýšenú mieru kriminality počas nocí Splnu. Podobný výskum z roku 2009 poukázal na nárast príjmu pacientov na psychiatrických oddeleniach počas tejto mesačnej fázy.

Kryštály a kamene vhodné na obdobie splnu

Na záver by sme Vám radi predstavili, aké kryštály sú vhodné do tohto obdobia. Seleničitan , pomenovaný po Gréckej bohyni Mesiaca Seléne, má schopnosť v sebe uchovávať energie, očistiť a vyplniť auru pozitivitou toho, kto ho vlastní. Svojím vzhľadom taktiež pripomína Mesačný svit.

Ak máte strach, že sa počas Splnu budete chovať iracionálne ako odtrhnutí s reťaze, riešením pre Vás môže byť mesačný kameň. Tento kameň môže mať viacero rôznych farieb, pričom biela, krémová alebo mierne oranžova-ružová sú najideálnejšie. Tento kameň v sebe uchováva lunárnu energiu a vytvára v človeku emocionálnu harmóniu.

Ďalší kameň vhodný, do tohto možno turbulentného obdobia, je snehový kremeň, alebo taktiež nazývaný mliečny. Na vlastníka má pôsobiť upokojujúco a je najmä vhodní pre tých, ktorých vie spln ľahko rozhodiť.

Spln možno v niektorých evokuje strach alebo nespavosť. Nech máte akékoľvek otázky, EZO-TV je tu stále pre Vás.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu