PR
0

Stoličky do neveľkej jedálne – ako si vybrať, aby boli pohodlné?

Nie každý z nás sa môže pochváliť impozantnou plochou bytu. Často musíme prijať rôzne kompromisy a situácie, keď sa musí vzdať istých prvkov vybavenia na úkor iných.

Avšak náhradu za jedálenské stoličky sotva nájdeme. Ako si poradiť s výberom správneho modelu, aby nezaberal príliš veľa miesta? Pozrime sa na to.

Klasické stoličky s klasickou konštrukciou

Moderné a surové konštrukcie stoličiek sú často minimalistické, avšak široké. Také riešenia zaberajú nepotrebne veľa miesta. Klasické stoličky sú v tomto prípade nepochybne lepšou alternatívou, keďže sú oveľa štíhlejšie a bežnejšie. V menších miestnostiach budú rozhodne vyzerať lepšie, a vďaka tomu predídete, že daná miestnosť, kuchyňa či jedáleň, budú vytvárať preplnený dojem. Preto sa oplatí zvoliť si tradičné drevené stoličky, čierne, biele alebo prirodzené, bez čalúnených opierok či sedadiel.

Čo urobíte, keď prídu hostia, alebo koľko stoličiek vlastne potrebujete?

Koľko stoličiek budete potrebovať vo vašom dome, aby mal každý miesto pre seba? Prijíma sa, že 4 sú absolútnym minimom. Avšak často je to stále príliš veľa, keďže často máme k dispozícii malý jedálenský kút, v ktorom sa zmestia dve jedálenské stoličky. Čo sa dá v takom prípade urobiť? Oplatí sa mať pripravené dodatočné možnosti, ktoré sú pripravené na špeciálne príležitosti. Súpravy typu 6 kusov stoličiek sú skutočne dobrou alternatívou pre všetkých, pretože neplánované situácie prestávajú byť problémom.

 

Musíme tiež spomenúť o tom, že pri nákupe celého kompletu môžeme ušetriť zaujímavú sumu. Akým spôsobom? Kusová cena stoličky je v takom prípade nižšia, než pri nákupe jednotlivých kusov, alebo viacerých kusov, avšak nie z jednej súpravy.

 

Avšak odpovedzte si na otázku, ako často prichádzajú k vám hostia na raňajky, obed alebo večeru? Raz za mesiac, či menej často? Preto stavte na skladané stoličky, ktoré nemusia úplne pasovať ku kompletu. Nezabúdajte, že je to síce kompromis, ale veľmi praktický. Ak máte k dispozícii iba obmedzený priestor, hľadanie tzv. zlatého stredu je kľúčové.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu