Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: SPŠ elektrotechnická Prešov
30.11.2020 14:35

ZENIT v elektronike

24.11.2020  Krajské kolo súťaže Zenit v elektronike sa konalo online prostredníctvom služby Google meet. Našu SPŠ  elektrotechnickú  v Prešove úspešne reprezentovali Andrej Tadeáš Bača zo IV.C a Ondrej Filip z II.C. Chlapci dosahovali výborné výsledky počas celého priebehu súťaže.

V praktickej časti mali navrhnúť plošný spoj testera kontinuity. Tentokrát  každý súťažiaci dostal poštou balík súčiastok na jeho stavbu. Andrej Bača dokonca v domácich podmienkach zostrojil funkčný výrobok, čo sa podarí málokomu.

Ak by sa tento ročník realizoval prezenčne, sme presvedčení, že by postúpili aj do  celoštátneho kola, keďže z oboch častí súťaže, z teórie aj praxe, získali  dostatočný počet bodov.

Veríme, že ďalší ročník súťaže ZENIT v elektronike  sa už uskutoční štandardnou formou, aby súťažiaci znova neprišli o  pravú súťažnú atmosféru,  stretnutia s priateľmi, či nadväzovanie nových kontaktov.  

V terajšej situácii sa neurčovalo poradie, a tak  sa ani neodovzdávali ceny. 

 

                                                                                                                                                                                                Ing. Martin Ambrozy

Súvisiace články

28.03.2018 13:59

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci na projektovom stretnutí vo francúzskom meste Épinal

Šesť žiakov druhých ročníkov a dvaja pedagógovia z Obchodnej akadémie v Lučenci sa v rámci projektu „Business throughout Europe“ prostredníctvom programu ERASMUS+ aktivita KA2 v termíne od 18. marca 2018 do 24. marca 2018 zúčas...
25.06.2019 08:46

FASHION TIME V PISTORIHO PALÁCI. MÓDNA PREHLIADKA ŠTUDENTOV ŠKOLY DIZAJNU MALA ÚSPECH!

Udržateľnosť, environmentálna ohľaduplnosť, recyklácia upcycling, experiment, odvaha, originalita, štýl. To sú kľúčové atribúty módnej tvorby študentiek a študentov ružinovskej Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu. Na kon...