Aj poslucháči Animovanej tvorby zo Školy dizajnu sa pridali spolu so svojim pedagógom Martinom Snopekom k protestujúcim študentom v Prahe z roku 1989 a vznikol tento spomienkový film.
"Pád komunizmu v Československu je spájaný najmä s demonštráciami, ktoré sa konali od 16. novembra v Bratislave a od 17. novembra 1989 v Prahe. Hoci sa tieto prvé dve demonštrácie konali pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva a teda 50. výročia nacistických razií na Pražských vysokoškolských internátoch, ich účastníci demonštrovali slovne aj transparentmi proti komunizmu. Po zásahu bezpečnostných zložiek voči demonštrujúcim študentom a zapojení sa širokej verejnosti do ďalších demonštrácií spomienka na nacistické represie symbolicky vyústila do pádu komunistického režimu," píše Ústav pamäti národa.
Na odbore animovanej tvorby v ŠKOLE DIZAJNU - Súkromnej škole umeleckého priemyslu v Bratislave si novembrové udalosti roku 1989, ktoré napokon viedli k demokratizácii spoločnosti vo všetkých sférach, pripomenuli animovaným filmovom. Krátky film študenta Andreja Pecníka bol ocenený v súťaži November 89 a My. Získal špeciálnu cenu za animáciu.
Zmysel Nežnej revolúcie sa tu ukázal až hmatateľne, keďže film vznikol na súkromnej škole a v atmosfére slobody umeleckého vyjadrenia.
Krátky film Andreja Pecníka si môžete pozrieť TU.