Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: UCN
25.04.2017 15:44

Branný súboj stredných škôl

Rezort obrany pripravil pre študentov tretích a štvrtých ročníkov sériu branných súbojov, ktoré budú pokračovať až do konca aktuálneho školského roka.

Foto: Mgr. Jakub Škantár

Ministerstvo obrany chce týmto spôsobom skvalitniť prípravu študentov na obranu štátu, zvýšiť ich vlastenectvo a branné povedomie. Branný súboj sa konal v Rimavskej Sobote, kde si trojčlenné študentské družstvá zmerali sily v niekoľkých disciplínach, ktoré boli zamerané na zručnosti v oblasti brannej a zdravotnej prípravy, testy fyzickej kondície, vedomosti zo základov topografie o Slovensku a jeho vojenských dejinách i osobnostiach.

Študenti mohli priamo komunikovať s profesionálnymi vojakmi a dozvedieť sa viac o ich práci. Pozreli si aj statické a dynamické ukážky Ozbrojených síl SR a to výcvik boja zblízka a sebaobrany a čestnú stráž.

Z našej školy sa tejto akcie zúčastnili títo študenti:

Jozef Becáni, Dávid Telek, Alžbeta Čajková, Samo Urda, Patrik Mázor, Tomáš Meszároš

A to najdôležitejšie na záver - naši študenti vyhrali cenu: 48 hodinový kurz prežitia s vojakmi.

Všetkým zúčastneným gratulujeme!

Text: Mgr. Csaba Bóna

Súvisiace články

08.11.2019 11:40

2D umenie pre zdravotne znevýhodnených žiakov

Súkromná škola umeleckého priemyslu v Žiline realizovala projekt „2D umenie pre zdravotne znevýhodnených žiakov“, ktorý finančne podporilo mesto Žilina z grantového systému pre rok 2019 v oblasti vzdelávanie.
05.05.2020 10:18

Vyšiel netradičný komix o M.R.Štefánikovi v angličtine aj esperante

Novinka v rámci slovenského vydavateľského sveta – rovno dve cudzojazyčné vydania komixu “Dobrodružstvá Milana Rastislava Štefánika” sa postupne distribuujú do rôznych kútov sveta.
15.10.2018 08:31

Ste READY na financovanie svojej budúcnosti?

Na Strednej priemyselnej škole stavebnej Oskara Winklera Lučenec sa zapojila do aktivít Nadácie OTP READY, aby svojich žiakov vzdelávala v oblasti finančnej gramotnosti v súlade Národným štandardom finačnej gramotnosti.