Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Osemročné Gymnázium na Varšavskej (Žilina)
20.02.2018 19:17

Divadlo Gvarza v Prahe

Class in Action Prague 2018

Tento ročník Class in Action Prague sa ukázal byť pre GVARZ-u úspešným, a to cenou za najoriginálnejší scenár a cenou za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe patriacej Lucke Trefnej. Naše Divadlo GVARZA sa predviedlo s divadelnou hrou Game Over na tému Pen je mightier than a sword, v ktorej sme vytvorili zdravú zmes komédie, tragédie a romantiky.

Súťaž sa niesla v pokojnom a uvoľnenom duchu a organizátori si dali záležať, aby bola atmosféra čo najpríjemnejšia.

Zúčastnili sa študenti zo Slovenska, Česka, Ruska, Francúzska, Poľska a Anglicka, čo nám pomohlo prekonať jazykové a národnostné bariéry. Mali sme taktiež možnosť konverzovať v angličtine a zároveň sa priučiť niečo málo poľsky, rusky či francúzsky alebo naopak zaujať naším vlastným jazykom. Plavbou po Vltave a prechádzkami po meste nám bol zaručený nezabudnuteľný zážitok.

Okrem oficiálnej časti súťaže ako takej, bol jeden deň venovaný workshopom, kde si každá zmiešaná skupina vylosovala svoju tému, na ktorej prípravu sme mali tri hodiny. 10-minútové scénky sme odohrali v divadle Na Prádle. Záverom dňa bol gala večer, ktorého súčasťou bola večera, slávnostné odovzdávanie cien a diskotéka.

Toto všetko by nebolo možné bez podpory vedenia školy, sponzorstva od Ing. Kornela Snadíka, ktorý nám finančným darom zabezpečil ubytovanie, štartovné na súťaž a potreby pre divadlo. Taktiež chceme poďakovať pani profesorke Mišovej, ktorá s nami strávila dlhé hodiny nacvičovania a celú dobu nás podporovala.

Dúfame, že sa nám pošťastí aj nabudúce.

Nina Brziaková, septima B

Foto: organizátor súťaže Class in Action, Praha

Súvisiace články

27.03.2019 13:14

Workshop VELUX Brno

Žiaci SPŠ stavebnej Oskara Winklera v Lučenci sa zúčastnili workshopu firmy VELUX v Brne
27.04.2018 09:54

Animofest 2018

SSUŠ animovanej tvorby Vás   p o z ý v a   na 13. ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov stredných škôl Animofest 2018.
11.03.2018 21:12

Gymnázium P.J. Šafárika v Rožňave patrí podľa INEKO medzi najlepšie školy

Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave patrí podľa hodnotenia inštitútu INEKO medzi desať najlepších gymnázií na Slovensku. Rovnako je prvou strednou školou, ktorá zaviedla systém manažérstva kvality podľa STN ISO 9001:2001 ...