Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Osemročné Gymnázium na Varšavskej (Žilina)
20.02.2018 19:17

Divadlo Gvarza v Prahe

Class in Action Prague 2018

Tento ročník Class in Action Prague sa ukázal byť pre GVARZ-u úspešným, a to cenou za najoriginálnejší scenár a cenou za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe patriacej Lucke Trefnej. Naše Divadlo GVARZA sa predviedlo s divadelnou hrou Game Over na tému Pen je mightier than a sword, v ktorej sme vytvorili zdravú zmes komédie, tragédie a romantiky.

Súťaž sa niesla v pokojnom a uvoľnenom duchu a organizátori si dali záležať, aby bola atmosféra čo najpríjemnejšia.

Zúčastnili sa študenti zo Slovenska, Česka, Ruska, Francúzska, Poľska a Anglicka, čo nám pomohlo prekonať jazykové a národnostné bariéry. Mali sme taktiež možnosť konverzovať v angličtine a zároveň sa priučiť niečo málo poľsky, rusky či francúzsky alebo naopak zaujať naším vlastným jazykom. Plavbou po Vltave a prechádzkami po meste nám bol zaručený nezabudnuteľný zážitok.

Okrem oficiálnej časti súťaže ako takej, bol jeden deň venovaný workshopom, kde si každá zmiešaná skupina vylosovala svoju tému, na ktorej prípravu sme mali tri hodiny. 10-minútové scénky sme odohrali v divadle Na Prádle. Záverom dňa bol gala večer, ktorého súčasťou bola večera, slávnostné odovzdávanie cien a diskotéka.

Toto všetko by nebolo možné bez podpory vedenia školy, sponzorstva od Ing. Kornela Snadíka, ktorý nám finančným darom zabezpečil ubytovanie, štartovné na súťaž a potreby pre divadlo. Taktiež chceme poďakovať pani profesorke Mišovej, ktorá s nami strávila dlhé hodiny nacvičovania a celú dobu nás podporovala.

Dúfame, že sa nám pošťastí aj nabudúce.

Nina Brziaková, septima B

Foto: organizátor súťaže Class in Action, Praha

Súvisiace články

06.11.2018 14:14

Nové výzvy moderného vzdelávania

V Banskej Štiavnici sa organizovala jesenná škola pre pedagógov s názvom Učitelia proti dezinformáciám.
03.05.2018 09:41

Žiak Obchodnej akadémie patrí medzi 50 najlepších mladých osobností ekonómie

​​​​​​​Dňa 26. apríla 2018 sa žiak štvrtého ročníka na Obchodnej akadémii v Lučenci Filip Gábor zúčastnil celoslovenského kola 1. ročníka Ekonomickej olympiády na Ekonomickej univerzite v Bratislave.
05.10.2018 13:18

VŠADE DOBRE, NA OBCHODNEJ AKADÉMII V LUČENCI NAJLEPŠIE

Konečne sme doma! Môžu si povedať tretiaci a štvrtáci Obchodnej akadémie v Lučenci, ktorí sa po 3-týždňovej stáži vrátili zo zahraničia domov. Posledný turnus pricestoval z Malty len pred pár dňami. Mobilitný maratón odštartova...