Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby
24.10.2018 14:11

Deň otvorených dverí 2018 v Súkromnej strednej umeleckej škole animovanej tvorby

Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby v Bratislavskej Petržalke na Vlasteneckom námestí 1 pozýva na Deň otvorených dverí 5.12. od 8 do 16 30 hod. Vítaní sú všetci nádejní animátori, grafici, filmári, fotografi, či odevní dizajnéri ako aj široká verejnosť.

Pred tým ako prídete na Deň otvorených dverí v SSUŠAT pozrite si nový ŠOT O SSUŠAT:

 

Škola ponúka denné 4 ročné štúdium a 2 ročné pomaturitné štúdium v  piatich študijných odboroch : Animovaná tvorba, Grafický dizajn, Obrazová a zvuková tvorba - kamera, zvuk, strih, Fotografický a Odevný dizajn.

Škola je unikátna bezkonkurenčným technickým softvérovým aj hardvérovým vybavením ako aj špičkovými pedagógmi z praxe. Samotné prostredie školy je krásne. Môžete do nej nahliadnúť cez virtuálnu prehliadku na webovej stránke: http://www.uat.sk/prezentacia.html.

SSUŠAT má:  4 učebne s veľkoplošnými tabletmi - cintiqmi, na ktorých kreslia študenti svoje animácie, upravujú fotografie alebo spracúvajú filmy, 3 učebne pre  grafický dizajn s počítačmi Apple iMac,  fotografický ateliér, fotokomoru, ateliér odevného dizajnu, digitálne nahrávacie zvukové štúdio s digitálnou strižňou, 2 učebne figurálneho kreslenia, 2 výtvarne ateliéry.

V areáli školy je multifunkčná športová hala, v ktorej majú študenti telesnú výchovu a súčasne sa v nej uskutočňujú rôzne podujatia školy, ktoré škola organizuje. V júni sa v nej odohráva  ANIMOFEST - medzinárodný festival animovaných filmov stredných škôl. Jeho riaditeľkou ako aj zriaďovateľkou a GR SSUŠAT je Mgr. Viera Zavarčíková. Súčasťou festivalu sú aj ďalšie súťaže: UAT GRAPHIC – pre študentov grafického dizajnu, UAT PHOTO - pre študentov fotografického dizajnu, UAT FASHION - pre študentov odevného dizajnu, UAT FILM - pre študentov obrazovej a zvukovej tvorby - kamera, zvuk, strih.

Odbor Animovaná tvorba disponuje ateliérom Motion Capture, v ktorom sa animátori (študenti) prezlečú do čiernych kostýmov s reflexnými bodmi a 20 kamerový systém anglickej firmy Vicon, zaznamenáva a prenáša pohyb "hercov" do 3d prostredia. Touto technológiou boli vytvorené kultové filmy ako Avatar, Pán Prsteňov, Beowulf či legendárna počítačové hra  Assassin's Creed a iné.

Naša škola je nositeľom vlajky Zelenej školy už ôsmy školský rok a medzinárodný certifikát Zelenej školy získala trikrát. Máme za sebou certifikované obdobia, ktoré úspešne naučili žiakov venovať sa problematike triedenia odpadu, dôležitosti vody vo svete a podstaty výsadby zelene a ochrany životného prostredia.

Všetky informácie sa dozviete na webovej stránke : www.uat.sk

Ako nás nájdete : MHD

88,83,84,99 /autobusy/ - zastávka Jungmanova - budova školy stojí cca 300m od zastávky

95,97, /autobusy/, 1,3, /električky/ - zastávka Farského, pri TPD, 500m od školy

 

Súvisiace články

30.04.2020 23:10

Olívia Sojková o online prehliadkach Slovenského múzea máp

Olívia Sojková, pedagogička geografie o online prehliadkach Slovenského múzea máp: „Aj pre pedagóga je radosť, keď dostane spätnú väzbu, že takéto úlohy sa študentom páčia.“
15.09.2017 21:35

Žiaci SOŠ Šaľa zo študijného odboru agropodnikanie - chov koní a jazdetvo na stáži v Portugalsku

V dňoch 25. 7. 2017 – 15. 8. 2017 sa traja žiaci študijného odboru agropodnikanie so zameraním na chov koní a jazdectvo zúčastnili mobilitnej štáže v rámci programu Erasmus+ v Portugalsku.