Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Škola dizajnu
28.02.2020 10:35

Medzinárodné spolupráce v stredoškolskom vzdelávaní dizajnérov

Zahraničné pobyty umožňujú študentom, ale aj pedagógom získať nové vedomosti a zručnosti a osvojiť si nové postupy, ktoré sa už osvedčili v praxi u zahraničných partnerov.

V roku 2020 bratislavská Škola dizajnu - Súkromná škola umeleckého priemyslu pre svojich študentov a študentky pripravili projekt mobility Erasmus+ s názvom Create Combine Cooperate. Nádejní dizajnéri a dizajnérky absolvujú študijné pobyty v Estónsku na Kuressaare Ametikool a v slovinskej škole Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana.

V Estónsku sa naučia pracovať s 3D tlačou a v slovinskej škole si budú rozvíjať zručnosti v technike sieťotlače, pričom ich budú sprevádzať aj naši pedagógovia, ktorých úlohou bude priniesť know-how zo zahraničia na Slovensko a následne aplikovať osvedčené postupy a techniky vo vyučovaní v Škole dizajnu.

Projekt Create Combine Cooperate je zameraný na zlepšenie kompetencií v oblasti tlačiarenských techník. V Slovinsku budú naše študentky a študenti spoznávať tamojšiu mestskú krajinu a vizuálne motívy z nej budú prostredníctvom sieťotlače aplikovať na second hand textil. Ide o interdisiplinárnu aktvitu, v ktorej sa prepájajú sféry grafického a odevného dizajnu, histórie, geografie a ekológie.

Študijný pobyt v Estónsku bude zameraný na komplexné zvládnutie techniky 3D tlače so zameraním na prácu s recyklovaným a biologicky odbúrateľným materiálom. Tematickou inšpiráciou pre dizajn autorských produktov budú prvky tradičnej ľudovej kultúry Estónska a Slovenska.

Pridanou hodnotou oboch mobilít je budovanie medzinárodných kontaktov, vzájomné spoznávanie kultúr a krajín, zlepšovanie komunikačných zručností v cudzom jazyku a v neposlednom rade vznik nových vzťahov a priateľstiev všetkých zúčastnených študentov a pedagógov.

 

Súvisiace články

02.07.2019 09:11

Spolupráca v oblasti inovácií a výmena osvedčených postupov

Súkromná stredná umelecká škola v Žiline získala v roku 2017 nenávratný finančný príspevok z programu Erasmus+ (kľúčová akcia KA2 – Spolupráca v oblasti inovácií a výmena osvedčených postupov) vo výške 71.660,00 EUR na realizác...
04.06.2018 15:45

Memoriál Heraldika 2018 - SOŠ, Štúrova 74, Šaľa

Tradičné májové preteky v military vo svojom  11. ročníku privítali viac ako dve desiatky pretekárov z troch štátov. Podujatie si od svojho vzniku okrem športového zápolenia kladie viacero dlhodobých  cieľov. Pripomenutie si žr...
06.02.2019 12:57

V MLADÝCH JE VIAC, AKO SA NA PRVÝ POHĽAD ZDÁ, HOVORÍ KAMPAŇ ŠKOLY DIZAJNU PROTI PREDSUDKOM.

Bratislavská Škola dizajnu rozbehla kampaň s posolstvom, že to najpodstatnejšie sa skrýva v hlavách študentov. Dôležitá je chuť učiť sa, chuť tvoriť a talent, nie to, či má žiak dredy, alebo je poslušne učesaný.