Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: SPŠ elektrotechnická Prešov
11.09.2020 18:22

Ekonomická olympiáda

         9. septembra 2020 sa na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave konalo celoslovenské finále olympiády v ekonomike v spolupráci s renomovaným inštitútom INESS (Inštitút ekonomických a spoločenských analýz).

        Našu školu reprezentovali dvaja  študenti IV.F triedy, Richard Klimko a Oliver Omachel.  Pre oboch to bola obohacujúca skúsenosť s množstvom nových skúseností a poznatkov.

        Olympiáda sa konala po tretí raz. Zišlo sa na nej 50 najlepších ekonómov z rôznych stredných škôl z celého Slovenska.. Z počiatočných 6500 študentov  dostať sa do finálovej 50-ky bolo pre našich študentov obrovským úspechom.

        Finálový test pozostával z piatich teoretických a troch otvorených otázok, ktorých mali súťažiaci prejaviť ekonomicko-logické zmýšľanie a zamyslieť sa nad aktuálnou problematikou trhu, ekonomických sankcií  či vplyvu  „koronakrízy" na hospodárske ukazovatele firmy.

      10 najlepších z testovej časti postúpilo do ústneho kola, v ktorom si každý vytiahol jednu otázku, na ktorú mal 5-minútovú prípravu a ďalších 5 minút na vyjadrenie názoru a svojich znalostí pred odbornou porotou.

     Vo veľmi náročnej konkurencii sa Richardovi Klimkovi podarilo obsadiť tretie miesto, v rámci ktorého získal aj hodnotné ceny, o.i. aj čítačku kníh. Oliverovi Omachelovi sa, bohužiaľ, nepodarilo prebojovať do finálovej desiatky, no už účasť vo „veľkom finále" je veľkým úspechom.

„Ekonómia a politika ovplyvňuje naše každodenné životy, od rána, keď vstaneme až po večer, keď ideme spať, lebo pracujeme, nakupujeme, platíme dane. Preto by sme to nemali brať na ľahkú váhu," povedal  Richard Klimko, finalista tohtoročnej olympiády.

(zdroj https://www.iness.sk/sk/pozname-najlepsich-mladych-ekonomov-na-slovensku).

                                                                                                         Richard Klimko, študent 4.F

                                                                                                   PaedDr. Lucia Ligusová

 

                                                                                                 

 

Súvisiace články

07.09.2017 15:02

Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby je viac než vzdelanie...

Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby je zapojená do certifikačno-vzdelávacieho programu ZELENÁ ŠKOLA
04.05.2018 11:15

Gymnázium Ľudovíta Štúra vo Zvolene navštívili žiaci z Nemecka a Talianska

Gymnázium Ľudovíta Štúra vo Zvolene navštívili žiaci z Nemecka a Talianska
24.10.2018 14:11

Deň otvorených dverí 2018 v Súkromnej strednej umeleckej škole animovanej tvorby

Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby v Bratislavskej Petržalke na Vlasteneckom námestí 1 pozýva na Deň otvorených dverí 5.12. od 8 do 16 30 hod. Vítaní sú všetci nádejní  animátori, grafici, filmári, fotografi, či ...