Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Obchodná akadémia Lučenec
29.10.2019 14:51

Obchodná akadémia v Lučenci na medzinárodnom stretnutí v Taliansku

Národná agentúra SAAIC, Erasmus + Program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport schválila Obchodnej akadémii v Lučenci štedrý grant na realizáciu multilaterálneho projektu s názvom „Be What You Want To Be, Do What You Want To Do“. Spája 4 partnerov - stredné odborné školy zo Slovenska, Poľska, Španielska a Talianska. Hlavnou prioritou projektu je vyzdvihnutie významu európskeho kultúrneho dedičstva, ale sekundárne sa taktiež zameriava na priority z oblasti odborného vzdelávania a prípravy.

Národná agentúra SAAIC, Erasmus + Program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport schválila Obchodnej akadémii v Lučenci štedrý grant na realizáciu multilaterálneho projektu s názvom „Be What You Want To Be, Do What You Want To Do". Spája 4 partnerov -  stredné odborné školy zo Slovenska, Poľska, Španielska a Talianska. Hlavnou prioritou projektu je vyzdvihnutie významu európskeho kultúrneho dedičstva, ale sekundárne sa taktiež zameriava na priority z oblasti odborného vzdelávania a prípravy.

1.150 km, 4 dopravné prostriedky, 16 hodín cesty a tretie projektové stretnutie na strednej škole v talianskom meste Perugia mohlo začať.

Program v talianskej Perugii bol bohatý na prácu ale aj prehliadku kultúrnych pamiatok. V rámci projektových aktivít žiaci pracovali v heterogénnych skupinách. Ich úlohou bolo zostavenie finančného plánu pre spoločnú cestovnú kanceláriu. Posledný deň projektového stretnutia bol plán odprezentovaný a stretnutie bolo ukončené ceremóniou odovzdávania certifikátov. Spestrením práce žiakov bola zaujímavá diskusia s úspešnou podnikateľkou Sarou Pediny na tému „Aký by mal byť dobrý podnikateľ?"

V popludňajších hodinách sme mali možnosť spoznať krásy Perugie. Navštívili sme národnú galériu dell"Umbria. Z vrcholu veže Torre degli Sciri sme pozorovali západ slnka. Nezabudnuteľným zážitkom bola plavba loďou na ostrov Maggiore, ktorý v zimnom období obýva 12 ľudí.

Tretie projektové stretnutie ERASMUS+ KA229 vyvrcholilo „Talianskym večerom", kde sme mali možnosť vychutnať tradičné talianske jedlá. Už dnes sa tešíme na ďalšie projektové stretnutie v španielskom meste Elche, ktoré sa uskutoční v marci 2020.

Mgr. Edita Gálová, Ing. Antónia Francistyová

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučeneci na projektovom stretnutí v talianskej Perugii

 

 

 


 

Súvisiace články

06.11.2018 14:14

Nové výzvy moderného vzdelávania

V Banskej Štiavnici sa organizovala jesenná škola pre pedagógov s názvom Učitelia proti dezinformáciám.
09.02.2018 10:17

Ďalší úspech študentiek OA v Lučenci

Dňa 6.02.2018 sa uskutočnilo krajské kolo študentiek SŠ v stolnom tenise v telocvični na ZŠ Vajanského. Súťaže sa zúčastnilo sedem družstiev z celého kraja a naše dievčatá si počínali dobre, keď v skupine porazili dievčatá z Ba...
07.12.2017 21:45

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci na „Kick off meetingu“ v Novom Jičíne

Žiaci druhých ročníkov Obchodnej akadémie v Lučenci sa zapojili do projektu „Business throughout Europe“ prostredníctvom  programu ERASMUS+ aktivita KA2. V termíne od 27. novembra do 01. decembra 2017 sa šesť žiakov a dvaja ped...