Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Obchodná akadémia Lučenec
29.10.2019 14:51

Obchodná akadémia v Lučenci na medzinárodnom stretnutí v Taliansku

Národná agentúra SAAIC, Erasmus + Program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport schválila Obchodnej akadémii v Lučenci štedrý grant na realizáciu multilaterálneho projektu s názvom „Be What You Want To Be, Do What You Want To Do“. Spája 4 partnerov - stredné odborné školy zo Slovenska, Poľska, Španielska a Talianska. Hlavnou prioritou projektu je vyzdvihnutie významu európskeho kultúrneho dedičstva, ale sekundárne sa taktiež zameriava na priority z oblasti odborného vzdelávania a prípravy.

Národná agentúra SAAIC, Erasmus + Program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport schválila Obchodnej akadémii v Lučenci štedrý grant na realizáciu multilaterálneho projektu s názvom „Be What You Want To Be, Do What You Want To Do". Spája 4 partnerov -  stredné odborné školy zo Slovenska, Poľska, Španielska a Talianska. Hlavnou prioritou projektu je vyzdvihnutie významu európskeho kultúrneho dedičstva, ale sekundárne sa taktiež zameriava na priority z oblasti odborného vzdelávania a prípravy.

1.150 km, 4 dopravné prostriedky, 16 hodín cesty a tretie projektové stretnutie na strednej škole v talianskom meste Perugia mohlo začať.

Program v talianskej Perugii bol bohatý na prácu ale aj prehliadku kultúrnych pamiatok. V rámci projektových aktivít žiaci pracovali v heterogénnych skupinách. Ich úlohou bolo zostavenie finančného plánu pre spoločnú cestovnú kanceláriu. Posledný deň projektového stretnutia bol plán odprezentovaný a stretnutie bolo ukončené ceremóniou odovzdávania certifikátov. Spestrením práce žiakov bola zaujímavá diskusia s úspešnou podnikateľkou Sarou Pediny na tému „Aký by mal byť dobrý podnikateľ?"

V popludňajších hodinách sme mali možnosť spoznať krásy Perugie. Navštívili sme národnú galériu dell"Umbria. Z vrcholu veže Torre degli Sciri sme pozorovali západ slnka. Nezabudnuteľným zážitkom bola plavba loďou na ostrov Maggiore, ktorý v zimnom období obýva 12 ľudí.

Tretie projektové stretnutie ERASMUS+ KA229 vyvrcholilo „Talianskym večerom", kde sme mali možnosť vychutnať tradičné talianske jedlá. Už dnes sa tešíme na ďalšie projektové stretnutie v španielskom meste Elche, ktoré sa uskutoční v marci 2020.

Mgr. Edita Gálová, Ing. Antónia Francistyová

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučeneci na projektovom stretnutí v talianskej Perugii

 

 

 


 

Súvisiace články

27.04.2018 12:52

Súkromné gymnázium Železiarne Podbrezová so zastúpením na Majstrovstvách sveta v Paríži

Školských majstrovstiev sveta v cezpoľnom behu ISF v Paríži sa zúčastnilo presne 500 mladých atlétov z 34 krajín sveta. Cezpoľný beh patrí medzi účastnícky najpočetnejšie zastúpené športy v rámci národných školských športových ...
05.10.2018 13:18

VŠADE DOBRE, NA OBCHODNEJ AKADÉMII V LUČENCI NAJLEPŠIE

Konečne sme doma! Môžu si povedať tretiaci a štvrtáci Obchodnej akadémie v Lučenci, ktorí sa po 3-týždňovej stáži vrátili zo zahraničia domov. Posledný turnus pricestoval z Malty len pred pár dňami. Mobilitný maratón odštartova...
28.06.2019 09:43

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci opäť nebudú na otvorení školského roka v septembri

Na Obchodnej akadémii v Lučenci je už tradíciou, že niektorí tretiaci a štvrtáci mávajú otvorenie nového školského roka mimo územia Slovenska. A nebude to inak ani tento rok. Obchodnej akadémii bol opäť schválený grant Erasmus+...