Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR
07.11.2017 17:58

Premietanie filmu Dancer pre školy štartuje za účasti matky Sergeia Polunina v Prešove

Asociácia súkromných škôl a školských zariadení Slovenska a MILOSH Limited po úspešnom uvedení filmu Dancer o legendárnom svetovom tanečníkovi Sergeiovi Poluninovi v Slovenskom národnom divadle, sa rozhodli priniesť nekomerčné premietanie tohto mimoriadne zaujímavého filmu aj všetkým tým školám (nielen súkromným), ktoré sa na jeho premiére Bratislave nemohli zúčastniť.

Séria špeciálnych nekomerčných premietaní životopisného filmu Dancer výhradne pre školy sa začína v PKO v Prešove a exkluzívne bude spojená aj s besedou s Galinou Poluninovou (tlmočenie bude zabezpečené).

Film odporúčame pre žiakov stredných škôl a 2. stupňa základných škôl.

Po bratislavskom predstavení, na ktorom sa zúčastnil aj Sergei Polunin osobne, sa spolu s producentom Miloshom Harajdom a Saskiou Repčíkovou, prezidentkou Asociácie súkromných škôl a školských zariadení Slovenska dohodli, že jedným premietaním pre školy v Bratislave sa „Projekt Polunin" určite neskončí a dnes v rámci Projektu Polunin ponúkame účasť na premietaní filmu Dancer.

"Životná trajektória Sergeja Polunina, ktorý sa do povedomia mladého publika dostal vďaka choreografii k skladbe Take Me to Church má silný motivačný charakter najmä pre mladú generáciu. Verejnú projekciu filmu som chcel venovať môjmu rodnému mestu Prešov ako symbolický dar k jeho 770. výročiu," uvádza M. Harajda (na fotografii so Sergeiom Poluninom a pani Galinou Poluninovou), ktorý Sergeia Polunina predstavil v SND.

Podrobnosti a objednávanie lístkov

Miesto premietania: PKO, Hlavná 50, 080 01 Prešov
Dátum premietaní: pondelok 4. december 2017 začiatok 1. predstavenie: 8.30 h, 2. predstavenie: 11.00 h
Cena vstupenky (žiak/študent/sprevádzajúci pedagóg): 5 € (môžete využiť aj kultúrne poukazy)

Informácie o obsadení miest a predaj vstupeniek (možnosť využiť aj kultúrne poukazy):

PKO – Čierny orol, Hlavná 50, 080 01 Prešov
E-mail: pkovstupenkypo@gmail.com tel.: 051/77 237 41-2

Informácie o podujatí a o ďalších možnostiach premietania v iných mestách:

Ivana Dolná: ivanna@harajda.com

Viac informácií o filme i o Sergeiovi Poluninovi nájdete na www.sukromneskoly.sk

Projekt POLUNIN je spoločný program MILOSH Limited a ASŠaŠZS a premietanie filmu Dancer je jeho prvou aktivitou.

Asociácia pracovníkov súkromných škôl a školských zariadení Slovenska (ASŠaŠZS) je nepolitická nezávislá nezisková organizácia, ktorá od svojho vzniku v roku 1994 chráni a obhajuje rovnoprávne postavenie súkromných škôl ako legitímnu súčasť vzdelávacej sústavy na Slovensku.

Súvisiace články

28.03.2018 13:59

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci na projektovom stretnutí vo francúzskom meste Épinal

Šesť žiakov druhých ročníkov a dvaja pedagógovia z Obchodnej akadémie v Lučenci sa v rámci projektu „Business throughout Europe“ prostredníctvom programu ERASMUS+ aktivita KA2 v termíne od 18. marca 2018 do 24. marca 2018 zúčas...
02.07.2019 09:11

Spolupráca v oblasti inovácií a výmena osvedčených postupov

Súkromná stredná umelecká škola v Žiline získala v roku 2017 nenávratný finančný príspevok z programu Erasmus+ (kľúčová akcia KA2 – Spolupráca v oblasti inovácií a výmena osvedčených postupov) vo výške 71.660,00 EUR na realizác...
10.04.2018 14:46

Postup Obchodnej akadémie v Lučenci do celoštátneho kola Mladý Európan 2018

Pokračujúc v dobrej tradícií, aj tento rok traja žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci Vladimír Kička, Patrik Vojtek a Tomáš Vojtek reprezentovali našu školu ako trojčlenné družstvo riadnych účastníkov celoslovenskej vedomostnej s...