Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: SPŠ elektrotechnická Prešov
30.11.2020 09:26

Projekt VALT

Začiatkom tohto školského roka sa naša škola, SPŠE v Prešove, zapojila do projektu Visual aids to make learning/teaching easier – VALT -  v rámci programu Erasmus+. Projekt je zameraný na výrobu edukačných videí, ktoré by mali pomôcť žiakom lepšie pochopiť základy elektrotechniky, elektroniky, fyziky, IT technológií a CNC strojov. Všetky vyrobené videá a s tým súvisiace  materiály budú zverejnené na stránke projektu a budú k dispozícii širokej verejnosti.

V súčasnosti, kedy v mnohých krajinách prebieha vyučovanie dištančnou formou, môžu edukačné videá čiastočne nahradiť výklad učiteľa alebo aspoň spestriť dištančné vzdelávanie. Na projekte participujeme so SPŠE a VOŠ Pardubice (ČR) a tiež so školami zo Švédska, Bulharska, Francúzska a Grécka.

Prvé projektové stretnutie a s tým súvisiace školiace aktivity sa mali uskutočniť v novembri 2020 na Slovensku. Vzhľadom na momentálnu situáciu, ovplyvnenú  pandémiou COVID-19, sa stretnutie na Slovensku a ostatné mobility presúvajú na neskôr, až keď to situácia dovolí. Aj napriek nepriaznivej situácii začali na projekte pracovať žiaci II.C a I.B a pripravili svoje prvé edukačné video o vzniku elektrickej energie.

V dňoch 24.11. až 26.11. sa konali v online priestore prvé projektové stretnutia vo forme videokonferencií. Na nich  sa zahraničné tímy navzájom predstavili, prezentovali svoju krajinu, svoje mesto a školu. V nasledujúcich dňoch budú prezentovať svoje prvé edukačné videá a uskutoční sa aj  online školenie na využívanie voľne dostupného programu na strihanie videa s názvom Shotcut.

Pevne veríme, že sa koncom tohto školského roka, prípadne začiatkom toho ďalšieho podarí zrealizovať plánované mobility v zahraničí  a naplno sa rozbehnú  školenia a mnohé iné zaujímavé projektové aktivity.

Ing. Jozef Macej

 

Súvisiace články

17.12.2019 11:34

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci opäť vyhrali súťaž Euroscola a pocestujú do Štrasburgu

Cieľom súťaže Euroscola, do ktorej sa zapojili žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci aj v tomto školskom roku, je povzbudiť záujem mladých ľudí o verejné veci a posilniť diskusiu o Európskej únii. Žiaci majú za úlohu zorganizovať ...
17.04.2019 15:01

Obchodná akadémia v Lučenci získala v hodnotení INEKO znova prvenstvo

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO vydal najnovší rebríček najlepších základných a stredných škôl Slovenska.
24.10.2018 14:11

Deň otvorených dverí 2018 v Súkromnej strednej umeleckej škole animovanej tvorby

Súkromná stredná umelecká škola animovanej tvorby v Bratislavskej Petržalke na Vlasteneckom námestí 1 pozýva na Deň otvorených dverí 5.12. od 8 do 16 30 hod. Vítaní sú všetci nádejní  animátori, grafici, filmári, fotografi, či ...