Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: SPŠ elektrotechnická Prešov
25.05.2020 14:02

Prváci prezentovali krásy Prešovského regiónu

Na začiatku školského roka 2019/2020 vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica pilotný projekt pre študentov stredných škôl pod názvom „Rodný môj kraj“ zameraný na prezentáciu regiónu, mesta či obce prostredníctvom krátkeho audiovizuálneho dokumentu. Do tohoto projektu sa zapojili aj prváci zo SPŠE v Prešove a podarilo sa im výrazne uspieť – umiestnili sa v striebornom pásme.

      Projekt „Mladí používatelia – nové médiá" Slovenskej pedagogickej knižnice s podtitulom „Rodný môj kraj", realizovaný v spolupráci s FF UK v Bratislave, je primárne zameraný na rozvoj kompetencií v oblasti informačnej a digitálnej gramotnosti študentov pre všetky typy stredných škôl na Slovensku. Ako už býva dobrým zvykom, študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove na ňom nesmeli chýbať.

      Obsahom pilotného ročníka tohto projektu bola prezentácia obce, mikroregiónu či regiónu, v ktorom sa participujúca škola nachádza. Vybraní študenti I.SB triedy v spolupráci s koordinátormi Mgr. Lukášom Zgolom a Mgr. Ivetou Kovaľovou pripravili krátky audiovizuálny výstup, prostredníctvom ktorého prezentovali informácie o našom regióne a meste Prešov tak, aby sa dostali do povedomia ľudí. Študenti sa rozhodli vo svojej prezentácii zamerať na charakteristiku regiónu, kolorit mapovanej lokality, históriu mesta (založenie, erby, udalosti), významné osobnosti a inštitúcie, zvyky a tradície, prírodné zaujímavosti či podujatia, ktoré stojí za to navštíviť. Zaujímavé, čo poviete?

      Poznáme už aj oficiálne výsledky. Prácu študentov I.SB triedy odborná komisia zaradila do kategórie ocenení strieborného pásma, čím získali pre svoju školu zaujímavú finančnú odmenu.

      Veríme, že sa vám video bude páčiť. Zároveň dúfame, že sa dozviete množstvo pozoruhodných a pútavých informácií.

      Zároveň by sme chceli študentom srdečne zagratulovať a poďakovať nielen za vzornú reprezentáciu školy, ale aj za šírenie informácií o našom regióne, pretože je naozaj krásny.

 

Video študentov si môžete pozrieť na linku: https://youtu.be/uwbLfegTsgg

 

Mgr. Lukáš Zgola

a študenti I.SB triedy

Súvisiace články

07.04.2017 15:54

Neporaziteľní žiaci Gymnázia Hansa Selyeho - ďalšie úspechy na športových súťažiach

Komárňanské gymnázium Hansa Selyeho teší svoje okolie úžasnými športovými výsledkami.
26.05.2017 08:54

Shakespeare´s Day v Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline

Súťaž inšpirovaná velikánom anglickej literatúry Williamom Shakespearom má svoju tradíciu aj v Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline. Aj tento rok sa stretli talentovaní recitátori, speváci a výtvarníci, aby každý svojím ...
17.12.2019 11:34

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci opäť vyhrali súťaž Euroscola a pocestujú do Štrasburgu

Cieľom súťaže Euroscola, do ktorej sa zapojili žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci aj v tomto školskom roku, je povzbudiť záujem mladých ľudí o verejné veci a posilniť diskusiu o Európskej únii. Žiaci majú za úlohu zorganizovať ...