Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: SPŠ elektrotechnická Prešov
11.02.2021 07:51

Robotiáda 2021 - úspech žiakov SPŠE Prešov

Učenie on-line. Ešte pred rokom takmer nepredstaviteľné. Dnes?  Realita.

A čo takto robotická súťaž on-line? Že si to neviete predstaviť? Nevadí!

81 tímov zo šiestich krajín (Česká republika, Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Nemecko a Ukrajina) si "dištančnú" formu súťaže predstaviť vedelo.

V sobotu 6.2.2021 sa preto 150 fanúšikov robotiky pripojilo k 9. ročníku medzinárodnej robotickej súťaže Robotiáda 2021http://www.robotiada.cz).

Súťažilo sa v troch disciplínach: Čára, Tajná disciplína a  Freestyle/Freestyle Wedo.

Nebolo to ľahké – doma,  v škole alebo v priestoroch,ktoré to umožňovali -  postaviť funkčného robota, natočiť ho na video a potom čakať na rozhodnutie poroty...

Vo Freestyle si účastníci robota i jeho prezentáciu pripravili vopred, ale v Tajnej disciplíne sa úlohu dozvedeli až v deň súťaže a na jej zvládnutie mali približne  6 hodín.

Nuž a v prípade Čáry nielen súťažili, ale aj vysielali on-line prenos do Brna. To boli iné nervy ako pri dištančnom vyučovaní! 

Klobúk dolu pred všetkými, ktorí sa na to dali - pred účastníkmi i organizátormi (JCMM, Vida!, DDM Brno, Helceletova). 

Nevadilo, že niekto bol v karanténe alebo sa zotavoval  po prekonaní ochorenia COVID-19. Išlo predsa o robotiku!

O ňu išlo aj žiakom SPŠE v  Prešove - tímu DELTA v zložení Filip Ondrej (II.C) a Marek Štofánik (I.SA).  A darilo sa im - v disciplíne Freestyle skončili s projektom TicTacToe na spoločnom 4. mieste!  (Freestyle - Disk Google).

No a v kategórii Tajná disciplína pre našu školu tento  tím získal aj  5. miesto. ( Robotiáda 2021 výsledky Tajná disciplína/Secret discipline - Tabuľky Google)

K dosiahnutým výsledkom im srdečne blahoželáme!

Super! Na budúci rok sa hádam stretneme vo Vida! science centrum Brno.

 

Matej Mazúr (III.SB,SPŠE, člen širšieho organizačného tímu)

Súvisiace články

28.09.2017 17:49

Opäť ukázali, že ani budúcim ekonómom šport nie je cudzí

V minulých školských rokoch sa žiaci Obchodnej akadémie v Šuranoch mohli právom popýšiť s viacerými vynikajúcimi športovými výsledkami. Na túto tradíciu nadväzujú aj v tomto školskom roku.
05.10.2017 09:17

Francúzski študenti sa pridali k študentom Obchodnej akadémie v Lučenci

Počas minulého školského roka nás prostredníctvom portálu e-Twinning kontaktovala francúzska stredná škola Efagrir Franz – Stock High School France, ktorá vzdeláva študentov v oblasti služieb poskytovaných na vidieku. Požiadali...
16.10.2019 19:59

Sára Murínová zo SOŠ chovu koní a služieb v Šali víťazkou súťaže žiakov SOŠ v predvádzaní koní

V rámci výstavy „ Kôň 2019“ sa v Trenčíne  - Nozdrkovciach konal  2-dňový pilotný projekt Zväzu chovateľov koní Slovenska  so Strednými odbornými školami, ktoré vzdelávajú žiakov v odboroch so zameraním na chov koní a jazdectvo.