Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Obchodná akadémia Lučenec
25.11.2019 10:18

Šachisti z Obchodnej akadémie v Lučenci opäť bodovali

Šach je kráľovská hra, v ktorej o výsledku rozhodujú taktické a strategické schopnosti hráčov, ich pozornosť a sústredenie. Cieľom hry je dať súperovi mat. Má v sebe prvky umenia, vedy a športu. Šach rozvíja logické myslenie a cvičí pamäť. V dnešnej verzii šachových kameňov možno badať alegóriu stredovekej spoločnosti. 20. októbrový deň patril práve šachovej hre. Naši žiaci sa opäť nestratili.

Šach je kráľovská hra, v ktorej o výsledku rozhodujú taktické a strategické schopnosti hráčov, ich pozornosť a sústredenie. Cieľom hry je dať súperovi mat. Má v sebe prvky umeniavedy a športu. Šach rozvíja logické myslenie a cvičí pamäť. V dnešnej verzii šachových kameňov možno badať alegóriu stredovekej spoločnosti.

20. októbrový deň patril práve šachovej hre. Naši žiaci sa opäť nestratili. Na Majstrovstvách kraja študentov SŠ v zrýchlenom šachu v konkurencii hráčov z celého Banskobystrického kraja obsadili šachisti z Obchodnej akadémie v Lučenci 3. a 7. miesto, konkrétne Kristián Jakab zo IV.A triedy bol siedmy a Miroslav Marcinek z I.A vystúpil na pomyselnú 3. priečku, čím si zabezpečil postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 5. decembra v Topoľčanoch.

K úspechom našim reprezentantom srdečne blahoželáme a Mirovi držíme palce v ďalšej súťaži.

PhDr. PaedDr. M. Fehérová

Súvisiace články

22.11.2018 12:58

Obchodná akadémia v Lučenci získala v hodnotení INEKO opäť prvenstvo v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja

V rámci Banskobystrického samosprávneho kraja patrí Obchodnej akadémii v Lučenci 1. miesto, na čo sme patrične hrdí. Toto krásne umiestnenie vnímame ako morálne ocenenie našej snahy o neustále skvalitňovanie prípravy našich žia...
14.11.2019 07:50

Deň otvorených dverí - 5.12. 2019 na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvorby

Fantázia a tvorivosť pri výuke odborných predmetov na SŠUPAT
09.03.2018 09:58

MDŽ spríjemnili pacientkám v nemocnici budúce kaderníčky

Pacientkám v nemocnici v Spišskej Novej Vsi vo štvrtok Medzinárodný deň žien spríjemnili budúce kaderníčky. „Chceli sme urobiť tento deň pre pacientky trochu výnimočným, napriek tomu, že sa nachádzajú v nemocnici. Vytvorili sm...