Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Obchodná akadémia Lučenec
25.11.2019 10:18

Šachisti z Obchodnej akadémie v Lučenci opäť bodovali

Šach je kráľovská hra, v ktorej o výsledku rozhodujú taktické a strategické schopnosti hráčov, ich pozornosť a sústredenie. Cieľom hry je dať súperovi mat. Má v sebe prvky umenia, vedy a športu. Šach rozvíja logické myslenie a cvičí pamäť. V dnešnej verzii šachových kameňov možno badať alegóriu stredovekej spoločnosti. 20. októbrový deň patril práve šachovej hre. Naši žiaci sa opäť nestratili.

Šach je kráľovská hra, v ktorej o výsledku rozhodujú taktické a strategické schopnosti hráčov, ich pozornosť a sústredenie. Cieľom hry je dať súperovi mat. Má v sebe prvky umeniavedy a športu. Šach rozvíja logické myslenie a cvičí pamäť. V dnešnej verzii šachových kameňov možno badať alegóriu stredovekej spoločnosti.

20. októbrový deň patril práve šachovej hre. Naši žiaci sa opäť nestratili. Na Majstrovstvách kraja študentov SŠ v zrýchlenom šachu v konkurencii hráčov z celého Banskobystrického kraja obsadili šachisti z Obchodnej akadémie v Lučenci 3. a 7. miesto, konkrétne Kristián Jakab zo IV.A triedy bol siedmy a Miroslav Marcinek z I.A vystúpil na pomyselnú 3. priečku, čím si zabezpečil postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 5. decembra v Topoľčanoch.

K úspechom našim reprezentantom srdečne blahoželáme a Mirovi držíme palce v ďalšej súťaži.

PhDr. PaedDr. M. Fehérová

Súvisiace články

28.10.2017 15:44

Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie.

Žiaci šamorínskej Súkromnej strednej odbornej školy SD Jednota a Súkromnej hotelovej akadémie v spolupráci s učiteľkami odborných predmetov Ing. Eleonórou Mikócziovou, Ing. Jankou Biskupičovou a Juditou Szabóovou pripravili v p...
04.06.2018 15:45

Memoriál Heraldika 2018 - SOŠ, Štúrova 74, Šaľa

Tradičné májové preteky v military vo svojom  11. ročníku privítali viac ako dve desiatky pretekárov z troch štátov. Podujatie si od svojho vzniku okrem športového zápolenia kladie viacero dlhodobých  cieľov. Pripomenutie si žr...