Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Obchodná akadémia Lučenec
25.11.2019 10:18

Šachisti z Obchodnej akadémie v Lučenci opäť bodovali

Šach je kráľovská hra, v ktorej o výsledku rozhodujú taktické a strategické schopnosti hráčov, ich pozornosť a sústredenie. Cieľom hry je dať súperovi mat. Má v sebe prvky umenia, vedy a športu. Šach rozvíja logické myslenie a cvičí pamäť. V dnešnej verzii šachových kameňov možno badať alegóriu stredovekej spoločnosti. 20. októbrový deň patril práve šachovej hre. Naši žiaci sa opäť nestratili.

Šach je kráľovská hra, v ktorej o výsledku rozhodujú taktické a strategické schopnosti hráčov, ich pozornosť a sústredenie. Cieľom hry je dať súperovi mat. Má v sebe prvky umeniavedy a športu. Šach rozvíja logické myslenie a cvičí pamäť. V dnešnej verzii šachových kameňov možno badať alegóriu stredovekej spoločnosti.

20. októbrový deň patril práve šachovej hre. Naši žiaci sa opäť nestratili. Na Majstrovstvách kraja študentov SŠ v zrýchlenom šachu v konkurencii hráčov z celého Banskobystrického kraja obsadili šachisti z Obchodnej akadémie v Lučenci 3. a 7. miesto, konkrétne Kristián Jakab zo IV.A triedy bol siedmy a Miroslav Marcinek z I.A vystúpil na pomyselnú 3. priečku, čím si zabezpečil postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 5. decembra v Topoľčanoch.

K úspechom našim reprezentantom srdečne blahoželáme a Mirovi držíme palce v ďalšej súťaži.

PhDr. PaedDr. M. Fehérová

Súvisiace články

07.03.2019 14:32

Žiaci SOŠ chovu koní a služieb, Štúrova 74, Šaľa na stáži v Írsku v rámci programu Erasmus+

V rámci rozvíjania medzinárodnej spolupráce a internacionalizácie vzdelávania v chove koní a jazdectve sa už po deviaty krát sa študenti Strednej odbornej školy chovu koní a služieb – Lótenyésztési és Szolgáltatóipari Szakközép...
07.11.2017 17:58

Premietanie filmu Dancer pre školy štartuje za účasti matky Sergeia Polunina v Prešove

Asociácia súkromných škôl a školských zariadení Slovenska a MILOSH Limited po úspešnom uvedení filmu Dancer o legendárnom svetovom tanečníkovi Sergeiovi Poluninovi v Slovenskom národnom divadle, sa rozhodli priniesť nekomerčné ...