Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Gymnázium Ľ. Štúra Zvolen
30.04.2019 12:37

Študenti Gymnázia Ľudovíta Štúra opäť na cestách

Žiaci Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene spolu so svojimi vyučujúcimi vycestovali v období od 7. do 13. apríla 2019 do Nemecka. V rámci projektu Erasmus+ s názvom  Život vo vode, pri vode a s vodou  navštívili svojho projektového partnera, ktorým je  škola v meste Weilmünster. Stretnutia sa zúčastnila aj partnerská škola z Talianska.

Počas jedného týždňa spoznávali zaujímavosti krajiny. Navštívili gejzír v Andernachu, z ktorého vystrekuje studená voda až do výšky 60 metrov a návštevníci sa k nemu dostanú loďou po rieke Rýn, kúpeľné mestečko Bad Nauheim s minerálnymi prameňmi a veľkomesto Frankfurt s jeho mrakodrapmi. Na každom navštívenom mieste žiaci odobrali vzorky vody na ďalšie skúmanie v rámci projektu.

Počas chemického workshopu robili pokusy s minerálnou vodou, pričom skúmali jej zloženie. V nemeckom jazyku predstavili svoje prezentácie  o vplyve človeka na vodu, napr. vplyv lodnej dopravy, módneho priemyslu, rôznych stavieb na vodu v riekach, moriach a oceánoch. Zaujímavým bodom programu bolo vypĺňanie dotazníka ekologickej stopy. Dotazník bol zameraný na správanie sa človeka k životnému prostrediu a vyhodnotil, koľko zemegúľ je potrebných, keby všetci ľudia na Zemi žili takým spôsobom ako respondent.

V závere stretnutia koordinátorka projektu odovzdala každému účastníkovi certifikát o účasti. Riaditeľka nemeckej školy sa rozlúčila s našou pracovnou skupinou a pochválila doterajšiu prácu žiakov  na projekte.

 

Súvisiace články

07.11.2018 09:13

Obchodná akadémia v Lučenci opäť úspešná v medzinárodnom projekte

Národná agentúra SAAIC, Erasmus + Program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport schválila Obchodnej akadémii v Lučenci štedrý grant na realizáciu multilaterálneho projektu s názvom „Be What You Want To Be, Do Wha...
07.11.2017 17:58

Premietanie filmu Dancer pre školy štartuje za účasti matky Sergeia Polunina v Prešove

Asociácia súkromných škôl a školských zariadení Slovenska a MILOSH Limited po úspešnom uvedení filmu Dancer o legendárnom svetovom tanečníkovi Sergeiovi Poluninovi v Slovenskom národnom divadle, sa rozhodli priniesť nekomerčné ...
27.07.2018 11:30

ANIMOFEST 2018 - Výsledky

Medzinárodný festival animovaných filmov stredných škôl – ANIMOFEST vznikol ako cena generálnej riaditeľky SSUŠ animovanej tvorby a riaditeľky festivalu Mgr. Viery Zavarčíkovej za najlepší animovaný film roka.