Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Gymnázium Ľ. Štúra Zvolen
30.04.2019 12:37

Študenti Gymnázia Ľudovíta Štúra opäť na cestách

Žiaci Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene spolu so svojimi vyučujúcimi vycestovali v období od 7. do 13. apríla 2019 do Nemecka. V rámci projektu Erasmus+ s názvom  Život vo vode, pri vode a s vodou  navštívili svojho projektového partnera, ktorým je  škola v meste Weilmünster. Stretnutia sa zúčastnila aj partnerská škola z Talianska.

Počas jedného týždňa spoznávali zaujímavosti krajiny. Navštívili gejzír v Andernachu, z ktorého vystrekuje studená voda až do výšky 60 metrov a návštevníci sa k nemu dostanú loďou po rieke Rýn, kúpeľné mestečko Bad Nauheim s minerálnymi prameňmi a veľkomesto Frankfurt s jeho mrakodrapmi. Na každom navštívenom mieste žiaci odobrali vzorky vody na ďalšie skúmanie v rámci projektu.

Počas chemického workshopu robili pokusy s minerálnou vodou, pričom skúmali jej zloženie. V nemeckom jazyku predstavili svoje prezentácie  o vplyve človeka na vodu, napr. vplyv lodnej dopravy, módneho priemyslu, rôznych stavieb na vodu v riekach, moriach a oceánoch. Zaujímavým bodom programu bolo vypĺňanie dotazníka ekologickej stopy. Dotazník bol zameraný na správanie sa človeka k životnému prostrediu a vyhodnotil, koľko zemegúľ je potrebných, keby všetci ľudia na Zemi žili takým spôsobom ako respondent.

V závere stretnutia koordinátorka projektu odovzdala každému účastníkovi certifikát o účasti. Riaditeľka nemeckej školy sa rozlúčila s našou pracovnou skupinou a pochválila doterajšiu prácu žiakov  na projekte.

 

Súvisiace články

25.04.2017 15:44

Branný súboj stredných škôl

Rezort obrany pripravil pre študentov tretích a štvrtých ročníkov sériu branných súbojov, ktoré budú pokračovať až do konca aktuálneho školského roka.
18.05.2020 09:31

Pomáhajú, ako môžu

Nový fenomén dnešných dní - COVID-19 - zmenil život na celom svete. Zostali zatvorené obchody, školy, hranice… Aj preto nás v tejto neľahkej spoločenskej situácii teší skutočnosť, že naši študenti si popri plnení náročných úl...
21.05.2019 20:58

Víťazstvo SOŠ chovu koní a služieb, Štúrova 74, Šaľa v medzinárodnej dostihovej konkurencii

Po kvalitnom a svedomitom tréningu sú nadobudnuté znalosti a skúsenosti žiakov Strednej odbornej školy chovu koní a služieb, Štúrova 74,  Šaľa overované na pretekoch v areáli školy, tí najlepší reprezentujú školu na celoslovens...