Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Súkromná stredná umelecká škola v Žiline
02.04.2020 16:23

TO SME MY 2020

TO /nie/ SME/ len/ MY – Súkromná škola umeleckého priemyslu v Žiline – koho zaskočil a obmedzil vírus. Veríme však, že aj v ťažkých časoch je potrebné hľadieť dopredu, do budúcnosti. Silu na to získavame práve ohliadnutím sa späť do minulosti, za tým dobrým, pekným a úspešným, čo sme v uplynulých školských rokoch vytvorili.

TO SME MY 2020

Naša umelecká škola sa mala predstaviť v poradí už siedmou výstavou vo výstavných priestoroch Považskej galérie umenia v Žiline. Zmenil sa názov školy, ale nezmenilo sa to, že chceme byť dynamická a moderná škola otvorená novým výzvam, ktoré v umení a dizajne prináša 21. storočie. Oslávili sme zavŕšenie prvého desaťročia našej existencie a plánovali sme preto prizvať do výstavných priestorov aj našich prvých úspešných absolventov, dnes už magistrov alebo bakalárov umenia. Plánovali sme ukázať to, čo žiaci a žiačky grafického, reklamného, priestorového, priemyselného alebo fotografického dizajnu SŠUP v Žiline vytvárajú v súčasnosti.

Naše plány sa síce museli zmeniť, ale to, čo sme chceli verejnosti ukázať, uvidíte. Netradične, aby sme udržali tradíciu, bude výstava TO SME MY 2020 od 02. 04. 2020 vo virtuálnom priestore. Tak sa pohodlne usaďte pred  svojím  „multimediálnym zariadením" a surfujte s nami – https://www.youtube.com/playlist?list=PLtH6h3qLMA-HnziJ6k32t-ko0CcWRz_p8.

Ing. Václav Dostálek, riaditeľ školy

Súvisiace články

30.04.2020 23:10

Olívia Sojková o online prehliadkach Slovenského múzea máp

Olívia Sojková, pedagogička geografie o online prehliadkach Slovenského múzea máp: „Aj pre pedagóga je radosť, keď dostane spätnú väzbu, že takéto úlohy sa študentom páčia.“
22.06.2018 12:22

Záverečné skúšky prvých dualistov v SOŠT Vráble

V tomto období tak často spomínaný systém duálneho vzdelávania žne svoje prvé úspechy.
11.03.2018 21:12

Gymnázium P.J. Šafárika v Rožňave patrí podľa INEKO medzi najlepšie školy

Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave patrí podľa hodnotenia inštitútu INEKO medzi desať najlepších gymnázií na Slovensku. Rovnako je prvou strednou školou, ktorá zaviedla systém manažérstva kvality podľa STN ISO 9001:2001 ...