Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Súkromná stredná umelecká škola v Žiline
02.04.2020 16:23

TO SME MY 2020

TO /nie/ SME/ len/ MY – Súkromná škola umeleckého priemyslu v Žiline – koho zaskočil a obmedzil vírus. Veríme však, že aj v ťažkých časoch je potrebné hľadieť dopredu, do budúcnosti. Silu na to získavame práve ohliadnutím sa späť do minulosti, za tým dobrým, pekným a úspešným, čo sme v uplynulých školských rokoch vytvorili.

TO SME MY 2020

Naša umelecká škola sa mala predstaviť v poradí už siedmou výstavou vo výstavných priestoroch Považskej galérie umenia v Žiline. Zmenil sa názov školy, ale nezmenilo sa to, že chceme byť dynamická a moderná škola otvorená novým výzvam, ktoré v umení a dizajne prináša 21. storočie. Oslávili sme zavŕšenie prvého desaťročia našej existencie a plánovali sme preto prizvať do výstavných priestorov aj našich prvých úspešných absolventov, dnes už magistrov alebo bakalárov umenia. Plánovali sme ukázať to, čo žiaci a žiačky grafického, reklamného, priestorového, priemyselného alebo fotografického dizajnu SŠUP v Žiline vytvárajú v súčasnosti.

Naše plány sa síce museli zmeniť, ale to, čo sme chceli verejnosti ukázať, uvidíte. Netradične, aby sme udržali tradíciu, bude výstava TO SME MY 2020 od 02. 04. 2020 vo virtuálnom priestore. Tak sa pohodlne usaďte pred  svojím  „multimediálnym zariadením" a surfujte s nami – https://www.youtube.com/playlist?list=PLtH6h3qLMA-HnziJ6k32t-ko0CcWRz_p8.

Ing. Václav Dostálek, riaditeľ školy

Súvisiace články

14.12.2017 18:38

Pretože hovorím nie!

Dňa 11. 04. 2017 sa spustila na Slovensku celoštátna mediálna kampaň „Pretože hovorím nie“, ktorá je zameraná na prevenciu sexuálneho násilia medzi mladými ľuďmi prostredníctvom zvýšenia ich povedomia a informovanosti o tomto z...
21.04.2019 17:16

GVARZA DRAMA CLUB V MOSKVE

Divadelný krúžok cestoval do Moskvy v rámci medzinárodného projektu Towards Each Other s ruským divadlom ATO. Dve učiteľky a 18 študentov strávili týždeň v ruskej metropole. Ruský súbor príde v septembri do Žiliny.