Späť na zoznam
Stredné školy
Autor: Stredná priemyselná škola stavebná Oskara Winklera - Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola,
30.04.2020 23:07

Výzva prijatá!

Žiacka školská rada pri SPŠ stavebnej Oskara Winklera v Lučenci zbierala fotky, ako trávia žiaci a učitelia svoj voľný čas počas koronakrízy

Situácia je vážna. Zažívame veľmi pochmúrne dni. Hoci slniečko svieti a vonku je krásne jarné počasie, my žiaci ale aj učitelia, musíme ostať doma. Aby sme zvládli v zdraví toto obdobie, mali by sme byť zodpovední k sebe ale aj k ostatným a dodržiavať pravidlá.

Zrazu sa zastavil život v našich laviciach, v uliciach, v našich dňoch. Čas plynie oveľa pomalšie ako inokedy. Naša fantázia musí byť dostatočne pestrá na vymýšľanie aktivít. Žiacka školská rada pri Strednej priemyselnej škole stavebnej Oskara Winklera - Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola, B. Němcovej 1 Lučenec nelení ani počas tejto pandémie a zhromažďuje aktivity pre študentov. Boli sme zvedaví ako naši spolužiaci a učitelia trávia čas počas týchto dní. Chceli sme sa inšpirovať dobrými nápadmi ako sa zamestnať a aj sa nám to podarilo.

Naša škola je technicky aj duchom moderná, a preto sme túto výhodu využili. 7. apríla sme našich spolužiakov a učiteľov vyzvali, aby nám poslali fotografiu alebo video, ako trávia čas doma a možno tým inšpirovali ďalších. Túto našu malú výzvu sme si veľmi rýchlo obľúbili. Za krátky čas nám prišlo množstvo fotografií , ktoré sme samozrejme zverejnili aj pre širokú verejnosť na našej stránke. Nielen žiakom, ale aj učiteľom sa tento nápad zapáčil. Spojili sme sa, mohli sme nazrieť do životov našich priateľov. Prišli nám fotografie rôzneho typu. Niekto sa venoval domácim prácam, ďalší športovaniu alebo pečeniu a vareniu. Našli sa aj takí, ktorí využili svoj čas na upratovanie alebo prechádzku v prírode.

Týmto sa chcem všetkým, ktorí sa zapojili a prijali výzvu, poďakovať. Svojou troškou spestrili svoj ale aj náš život v týchto neľahkých časoch.

ĎAKUJEME!

Erik Szabó - predseda ŽŠR pri Strednej priemyselnej škole stavebnej Oskara Winklera - Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola, B. Němcovej 1 Lučenec

Súvisiace články

09.02.2018 18:27

Fašiangový deň na SOŠ, Štúrova 74, Šaľa

Záver fašiangov sa na Strednej odbornej škole, Štúrova 74, Šaľa  už tradične niesol v duchu regionálnych fašiangových tradícií a jedál.
16.01.2020 19:53

SMART HOME – INOVATÍVNE TRENDY V ODBORNOM VZDELÁVANÍ

Stredná priemyselná škola stavebná – Építészeti Szakközépiskola, Konkolyho 8, Hurbanovo, poskytuje odborné vzdelávanie v oblasti hospodárstva – v staviteľstve, ktoré musí flexibilne reagovať na najnovšie trendy a rýchlorastúci ...
17.01.2020 08:10

Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

SPŠ stavebná Oskara Winklera v Lučenci zorganizovala okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku