Späť na zoznam
Študentské blogy
Autor: Branislav Jakab
29.03.2021 21:09

Študenti stredných škôl na Slovensku a v Českej republike môžu v e-športovej lige vyhrať až 3400 €

Hlavným cieľom projektu je podporovať mládež v elektronických športoch a predstaviť verejnosti pozitívne účinky elektronických športov. Okrem herného turnaja sa žiaci môžu tešiť aj na vzdelávaciu časť s platformou Open P-Tech.

Registrácie žiakov do novej sezóny prebiehajú do 11. apríla 2021 a žiaci môžu zapojiť do hier CS:GO, League of Legends, Brawl Stars, Fortnite či Fifa. Projekt je pod záštitou Radovana Slobodu,  podpredsedu Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. "Šport je dlhodobou súčasťou môjho profesionálneho aj politického života. Ešporty vnímam ako budúce súťažné odvetvie a som rád, že aj na Slovensku si ešporty budujú svoje zázemie. Nemôžeme zatvárať oči pred novými trendmi, preto tieto aktivity budem podporovať."

V novej sezóne prichádzajú organizátori s niekoľkými novinkami. Jednou z nich je vytvorenie dvoch samostatných  líg: Českej a Slovenskej. V predchádzajúcej sezóne do ktorej sa zapojilo viac ako 700 študentov sa konala iba jedna liga do ktorej sa mohli zapojiť žiaci z oboch štátov.

Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 3464 eur.

Hlavným cieľom projektu je podporovať mládež v elektronických športoch a predstaviť verejnosti pozitívne účinky elektronických športov. Rôzne vedecké štúdie hovoria že hraním počítačových hier sa zvyšujú kognitívne schopnosti, kreatívna a mentálnu zdatnosť a schopnosť spolupracovať v tímoch.

Okrem herného turnaja sa žiaci môžu tešiť  aj na vzdelávaciu časť s platformou Open P-Tech. Partner projektu umožní študentom zúčastniť sa zadarmo online školení a vyhrať hernú konzolu Playstation.Po skončení kurzu získajú študenti certifikáty, ktoré im pomôžu s lepším uplatnením  na trhu práce.

Finálové zápasy, ktoré komentujú začínajúce komentátorské talenty z radov študentov môžete sledovať už 11.-13.6.2021 na platforme Twitch: https://www.twitch.tv/yzonesk 

Hlavným organizátorom projektu je spoločnosť Yvents, ktorá svojou činnosťou rozvíja profesionálne herné prostredie na Slovensku a stojí napríklad za organizáciou herného festivalu Y-Games a Majstrovstvami SR v elektronických športoch.

Ak Vás projekt zaujal, neváhajte sa registrovať do 11. apríla 2021 v nasledovných odkazoch jednotlivých turnajov:

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach FacebookInstagram, kde budú pravidelne uverejňované aktuality k projektu.

Súvisiace články

21.08.2019 13:10

Môj názor na Základnú Školu Jozefa Cígera Hronského v Šali.

Základná Škola Jozefa Cígera Hronského v Šali je tá najlepšia škola aká môže byť. A je vynikajúce vybavená