Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
04.11.2017 16:31

Ako sa napĺňa sen...

Mladí ľudia majú svoje herecké, či spevácke idoly. Mnohí by si radi vyskúšali, aké je to stáť vo svetle kamier, mnohí by boli radi, keby sa mohli vidieť na televíznej obrazovke, či na filmovom plátne. Takéto sny sa však nie každému splnia.

 

Dvaja mladí Novozámčania, Roman Horváth a Adrián Dojčan, žiaci 4.ročníka Obchodnej akadémie v Šuranoch, sú príkladom toho, že i takéto sny sa môžu naplniť,len je potrebné cieľavedome sa k nim približovať.

 

Oboch mladých mužov sme už mali možnosť vidieť v súťažno-zábavne relácii Uhádni môj vek, ako aj v televíznych seriáloch. Boli sme zvedaví, ako sa im to podarilo, ako ich vystupovanie v televízii vníma okolie, aké sú ich plány do budúcna.

 

Čo nám prezradili?

„ Už od malička som bol fascinovaný kamerami, rôznymi zábavnými reláciami. Postupom času som rozmýšľal, aké by to bolo, keby som si to aj ja mohol vyskúšať. Dával som si otázku, či ja, „obyčajný chlapec" mám šancu v takej sfére aspoň trošku uspieť?

O možnosti účinkovania v televízii som sa dozvedel na internete. Rozhodol som sa, že to skúsim. Doteraz som hral len v 2 seriáloch, oba súvisia s policajnou tematikou – Policajné prípady, na Markíze a Policajti v akcii na TV JOJ. Bola to naozaj skvelá skúsenosť. Spoznal som výborných ľudí.

Čo sa týka zábavných relácií, tak som sa objavil v relácii Uhádni môj vek a v niekoľkých reláciách ako komparzista. Komparz je výborná možnosť pre študenta privyrobiť si. Tieto moje aktivity však nepovažujem za prácu, ale ako možnosť užitočného vyplnenia môjho voľného času.

Moje okolie to vníma pozitívne. Najmä rodičia majú radosť z toho, že som sa pustil do týchto aktivít. Stretol som sa aj s tým, že mi kamaráti napísali: - Videl som ťa v televízii. - Vidím ťa v Policajných prípadoch. - Veľký herec je z Teba.- a pod.

Úprimne povedané, takto pomimo je to fajn, ale po vyštudovaní sa nechcem venovať herectvu. V súčasnom období nechodím cez týždeň na komparzy z dôvodu, že som v maturitnom ročníku a škola je prvoradá, cez víkend však možnosti zúčastniť sa na natáčaní rád využijem." prezradil nám Adrián Dojčan.

 

„ Vystupovanie v telke môže byť super,hovorieval som si. Ako na to? Začal som hľadať informácie na sociálnych sieťach a narazil som na oznam, že v Bratislave sa bude konať casting do jednej zábavnej relácie. Kamaráti ma podporili v rozhodnutí prihlásiť sa tam.

Pre niekoho je to práca, pre iného hobby. Dá sa to však spojiť, v mojom prípade so štúdiom.

Pred kamerami som stál niekoľkokrát ako komparzista, dostal som rolu v Policajných prípadoch, kde som zahral negatívnu postavu. Objavil som sa aj v relácii Uhádni môj vek. Aký je pocit stáť pred kamerou? Zo začiatku to bol stres, tréma, ktorá postupne opadne a naplno sa vžívate do svojej úlohy.

Čo hovorí na túto moju činnosť moje najbližšie okolie? Berú to vcelku normálne. Či sa tejto činnosti budem venovať po maturite, ťažko povedať. Ak sa to bude dať prepojiť s mojim ďalším štúdiom,alebo prácou, tak to rozhodne spravím." povedal Roman Horváth.

 

Obaja mladíci si úspešne vyskúšali svetlo kamier, teraz sa však prioritne pripravujú na maturitnú skúšku. Dokázali sebe i svojmu okoliu, že pri správnej organizácii svojho času je možné krok za krokom kráčať za svojim cieľom.