Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
29.03.2019 06:54

Ambasádori európskej demokratickej kultúry z OA Levice debatovali o demokracii na videokonferencii

Predposledný marcový deň študenti 2.B triedy z Obchodnej akadémie v Leviciach, ktorí pracujú v etwinningovom projekte @mb@ss@dors of Europe@n Democr@tic Culture absolvovali tvorivú videokonferenciu so svojimi partnermi z Talianska a Rumunska zameranú na demokraciu a európsku demokratickú kultúru.

Na videokonferencii debatovali o demokracii ako takej a jej význame. Všetci účastníci videokonferencie z troch európskych krajín dostali informácie z prvej ruky, ako prebiehal zápas o demokraciu v ich krajine. Bolo zaujímavé sledovať, že tento zápas o demokratizáciu krajiny je dlhý, kľukatý a zložitý v každej krajine a nikdy nie úplne vyhraný, kvôli rôznym neduhom, ktoré v jednotlivých krajinách z času na čas úradujú. Študenti na workshope prezentovali výstavu plagátov o demokracii, ktoré vytvorili vo svojich tímoch, prehliadka bola skutočne zaujímavá. V poslednej časti si spoločne zahrali interaktívny kvíz o demokracii v programe Kahoot, ktorý tvorili v kolaboračnom procese, t.j. každý tím bol súčasťou tvorby tohto kvízu. Partneri sa dohodli na ďalšej videokonferencii o dva týždne, kde budú debatovať na tému demokracia v škole. 

Práca na projekte je veľmi intenzívna a téma projektu ako aj formy práce využité v spolupráci zamerané na aktívnu participáciu a kritické myslenie sú zárukou úspešnosti tohto projektu, ako i správneho formovania mladej generácie. Žiaci pracujú v projekte s nasadením a tvorivým prístupom a užívajú si spoluprácu s partnermi.

Súvisiace články

26.02.2017 09:00

Dobrá hračka je tá, ktorá poteší, zabaví a poučí

O tom, že takéto hračky existujú nás presvedčí pôvodná interaktívna výstava hračiek, hier, hlavolamov a jednoduchých neškolských fyzikálnych experimentov pre malých i veľkých "Kaleidoskop –vedecká hračka".
26.01.2016 18:15

Záleží nám na odbornosti pedagógov

Učiť na strednej odbornej škole strojárskeho zamerania nie je jednoduché z dôvodu modernizácie strojárskej výroby. Rýchly rozvoj strojárskej výroby vedie pedagógov k štúdiu, rozvoju vedomostí a zručností, vzdelávaniu v oblasti ...