Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Mária Tóthová
02.09.2018 08:49

Balerínkový príbeh

Život prináša dennodenne množstvo zaujímavých príbehov. Aj mne do cesty priniesol jeden výnimočný! „Balerínkový!"

Centrum voľného času CVrČek v Moldave nad Bodvou (CVČ CVrČek), ktorého som už dlhé roky riaditeľkou, spoluorganizovalo s miestnym Athletic Legion Club-om bežecké podujatie „Beh pre zdravie". Zúčastnilo sa na ňom okolo 400 detí zo všetkých základných škôl v meste. Aktivita sa uskutočnila 19. júna 2018. Dievčatko zo Základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským na nej podalo v behu bravúrny výkon! Bežalo v balerínkach... Dobehla prvá!

V deň konania súťaže, som večer posielala fotografiu so stupienkom víťazov svojim synov s komentárom: „Dnes toto dievčatko porazilo o pol kola najlepšie moldavské atlétky! Na nohách mala balerínky! Bolo to neskutočné!" Odpoveď môjho staršieho syna, ktorá prišla vzápätí, znela (citujem): „Ci pánečku, tak to už hej, potrebovala by botasky. Tak keby sme vedeli jej veľkosť, tak by som jej ich zasponzoroval". Veľkosť sme sa dozvedeli, topánky sa zakúpili. 26. augusta 2018 som fotografiu famóznej bežkyne Annamárie, stojacej na najvyššom stupienku pre víťazov, umiestnila na internetovej stránke CVČ CVrČek, spolu s fotografiou ružových bežeckých topánok s nasledujúcim textom:

„CVrČkovi sa podarilo nájsť sponzora, ktorý tomuto nadanému dievčatku zakúpil bežecké topánky. Je ním Patrik Tóth! Ďakujeme! Bežecké topánky dostane bežkyňa počas slávnostného otvorenia školského roka, 3. septembra 2018, z rúk pani riaditeľky CVČ CVrČek. Od septembra jej CVČ CVrČek vytvorí aj možnosť trénovať pod dohľadom skvelého trénera a zlepšovať sa vo výkonoch".

Táto naša fotografia má k dnešnému dňu neuveriteľných 171 241 pozretí! Obletela celé Slovensko, dostala sa aj do zahraničia! Oslovila tisíce ľudí! Vyvolala búrlivú diskusiu! Ľudia chcú mladej bežkyni pomôcť, aby naďalej rozvíjala svoj talent. Ďakujeme, Slovensko, za empatiu a ochotu pomôcť!

Ak sa nám podarilo naštartovať a vytvoriť lepšie športové podmienky tomuto a možno aj iným talentovaným deťom, budeme v CVČ CVrČek úprimne radi, že sme boli iniciátormi tohto "Balerínkového príbehu".

Na zajtrajší deň, 3. septembra 2018, sa osobne veľmi teším! Odovzdám botasky Annamárii. Budú to jej prvé, naozajstné bežecké topánky! Ja, aj moji kolegovia, a s nami celé Slovensko, je pripravené mladej talentovanej bežkyni pomôcť. Vieme, že to bude práca navyše a vieme aj to, že nemusí byť ani úspešná. Záleží hlavne na Annamárii, jej rodičoch a ich participácii.

Počkáme a uvidíme, ako bude tento nezvyčajný „Balerínkový príbeh" pokračovať. Kto vie, možno bude mať veľa pozitívnych pokračovaní.

Súvisiace články

07.10.2017 13:45

Stalo sa pred 105 rokmi

Písomné historické pramene, kam patria aj noviny a časopisy, majú pre nás vysokú hodnotu, pretože nám sprístupňujú informácie minulosti,ktoré sú zaujímavé pre žiakov, študentov i dospelú generáciu a neraz vypĺňajú prázdne miest...
19.05.2017 15:45

FOOD REVOLUTION DAY v Nových Zámkoch

Ústrednou myšlienkou, ktorá vládla dňa 19.mája 2017 v novozámockej Kráľovsko - cisárskej jazdiarni bolo zdravé stravovanie.