Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
26.10.2018 20:46

Bez návratu ...

Nitriansky samosprávny kraj, Knižnica Antona Bernoláka a Gymnázium Nové Zámky sú organizátormi najnovšej výstavy, inštalovanej v priestoroch spoločenskej sály Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, ktorej slávnostné otvorenie sa konalo dňa 26.októbra.

Výstava Patrik Švec BEZ NÁVRATU bola zorganizovaná na počesť mladého, nádejného výtvarného umelca, ktorý už nie je medzi živými , ale jeho rodičia, rodina, priatelia naňho spomínajú a pripomínajú si ho aj cez jeho výtvarné diela.

...Napriek všetkej našej snahe každý z nás zažije v živote zlom, zasiahne ho obrovský blesk, neopísateľná bolesť, z ktorej sa nikdy nespamätá,bolesť, ktorá nebude slabšia ani po rokoch... Takouto bolesťou je aj nečakaná Pattyho smrť. Aká rana to bola pre jeho rodinu, známych a priateľov, som vyčítala z očí, tvárí ľudí, ktorí ho poznali, zdieľali s nim chvíle radosti i smútku, trápenie z choroby v posledných dňoch jeho života. … výstavu jeho prác som sa rozhodla vám prezentovať pre trvalú spomienku naňho, na jeho umelecké nadanie a predstaviť ho širokej verejnosti..."povedala vo svojom slávnostnom príhovore PaedDr. Beata Nociarová, kurátorka výstavy.

Kurátorka výstavy priblížila prítomným mladého umelca a jeho dielo : „ ... Od jeho prvých dotykov s umením v ranom detstve – momentky, kresby, postrehy zo života, postupne stále viac inklinoval ku grafickým technikám, cez lineárnu kresbu sa dostal až k tlači z hĺbky a výšky, sieťotlači. Inšpirovaný ľuďmi, ktorých mal rád alebo boli preňho len zaujímavým objektom, venoval im svoj čas a zvečnil ich. Vystavené práce sú dôkazom jeho talentu, citlivého oka a výtvarného jemnocitu, ktorý na výkres kládol srdcom..."

Výstava, ktorá sa stretla s veľkým záujmom už v deň svojej vernisáže, potrvá do 29.novembra 2018.

Na fotografii: zľava kurátorka výstavy a kamaráti Patrika Šveca

 

 

Súvisiace články

22.07.2018 11:24

Slovenské školy začali využívať elektronickú evidenciu dochádzky

Využívanie modernej techniky nemusí byť vždy len otázkou peňazí. Dokazujú to viaceré slovenské školy, ktoré začali využívať moderné technológie 21. storočia. Zaviedli totiž elektronickú evidenciu dochádzky učiteľov. Riaditelia ...
01.04.2017 10:30

Noc plná zážitkov

Novozámocké deti prežili rozprávkovú noc