Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
26.10.2018 20:46

Bez návratu ...

Nitriansky samosprávny kraj, Knižnica Antona Bernoláka a Gymnázium Nové Zámky sú organizátormi najnovšej výstavy, inštalovanej v priestoroch spoločenskej sály Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, ktorej slávnostné otvorenie sa konalo dňa 26.októbra.

Výstava Patrik Švec BEZ NÁVRATU bola zorganizovaná na počesť mladého, nádejného výtvarného umelca, ktorý už nie je medzi živými , ale jeho rodičia, rodina, priatelia naňho spomínajú a pripomínajú si ho aj cez jeho výtvarné diela.

...Napriek všetkej našej snahe každý z nás zažije v živote zlom, zasiahne ho obrovský blesk, neopísateľná bolesť, z ktorej sa nikdy nespamätá,bolesť, ktorá nebude slabšia ani po rokoch... Takouto bolesťou je aj nečakaná Pattyho smrť. Aká rana to bola pre jeho rodinu, známych a priateľov, som vyčítala z očí, tvárí ľudí, ktorí ho poznali, zdieľali s nim chvíle radosti i smútku, trápenie z choroby v posledných dňoch jeho života. … výstavu jeho prác som sa rozhodla vám prezentovať pre trvalú spomienku naňho, na jeho umelecké nadanie a predstaviť ho širokej verejnosti..."povedala vo svojom slávnostnom príhovore PaedDr. Beata Nociarová, kurátorka výstavy.

Kurátorka výstavy priblížila prítomným mladého umelca a jeho dielo : „ ... Od jeho prvých dotykov s umením v ranom detstve – momentky, kresby, postrehy zo života, postupne stále viac inklinoval ku grafickým technikám, cez lineárnu kresbu sa dostal až k tlači z hĺbky a výšky, sieťotlači. Inšpirovaný ľuďmi, ktorých mal rád alebo boli preňho len zaujímavým objektom, venoval im svoj čas a zvečnil ich. Vystavené práce sú dôkazom jeho talentu, citlivého oka a výtvarného jemnocitu, ktorý na výkres kládol srdcom..."

Výstava, ktorá sa stretla s veľkým záujmom už v deň svojej vernisáže, potrvá do 29.novembra 2018.

Na fotografii: zľava kurátorka výstavy a kamaráti Patrika Šveca

 

 

Súvisiace články

07.10.2017 13:45

Stalo sa pred 105 rokmi

Písomné historické pramene, kam patria aj noviny a časopisy, majú pre nás vysokú hodnotu, pretože nám sprístupňujú informácie minulosti,ktoré sú zaujímavé pre žiakov, študentov i dospelú generáciu a neraz vypĺňajú prázdne miest...
13.05.2017 20:00

Otvorili sa im dvere poznania

Komu? Žiakom Obchodnej akadémie v Šuranoch Kde? V Londýne
03.12.2016 17:30

Technika má budúcnosť - Deň otvorených dverí na SOŠ technickej Tlmače

"Ak nepremýšľaš o budúcnosti, nemôžeš mať žiadnu." John Galsworthy