Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Silvia Bodláková
06.06.2017 07:00

Budúcnosť slovenského školstva

Pod takýmto názvom uviedli na školskom servise TASR súťaž pre učiteľov, študentov a žiakov. Súťaž spočívala v opise zmien čo by sme chceli a ako zmeniť alebo naopak vyzdvihnúť v súčasnom školstve a odporučiť ponechať aj v budúcnosti.

Zdalo sa mi to fajn nápad. Nech sa snažia dať svoje myšlienky na papier a názory či iba jednoduché postrehy.
Snažila som sa teda presvedčiť mojich študentov, aby svoje frfľanie nad učením sa v škole dali na papier a skúsili urobiť zmenu v tom, čo ich trápi. Nech nie sú len ako dudroši, čo len rozprávajú, ale neskúšajú riešiť. Nie veľmi sa mi darilo. Až raz, keď zistili, že sľúbili aj návštevu ministra školstva v jeho úrade pre víťazov, dvaja sa rozkývali. Veľmi často ma totiž počujú povedať „Až raz budem ministerkou školstva...“

Nie, neľakajte sa pán minister, určite sa nechystám na takýto post. Mám rada svoju prácu. Baví ma a napĺňa. Vo vašom poradnom tíme by som si však vedela sa predstaviť.

A tak, aby som si mohla vyskúšať ministerské kreslo – a na chvíľu sa do neho posadiť - sa do súťaže prihlásili. Ich názory boli ozaj zaujímavé a vhodné na zváženie. Dobre urobili. Zuzka vyhrala. Nesledovala som už veľmi potom súťaž a ani výsledky som neprečítala na školskom servise. Len mi raz ráno strčila hlavu do dverí učebne a povedala „Máme to. Ideme k ministrovi.“ Zuzka bola potešená, ale ja úplne nadšená. Tak sa mi prehováranie a dohováranie oplatilo.

Už končí školský rok, je už niekoľko týždňov od vyhlásenia výsledkov súťaže, a Zuzku ešte nepozvali na stretnutie a teda ani ja som sa do kresla neposadila – hoci, musím povedať, že som sa ešte Zuzky ani nespýtala, či by ma zobrala so sebou.

Pán minister, myslíte, že ešte stihnete pozvať a prípadne si dať desiatu s ocenenými v súťaži Budúcnosť slovenského školstva?

Súvisiace články