Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
06.01.2018 18:27

Daj Boh šťastia tejto zemi ...

"Daj Boh šťastia tejto zemi"  bola jednou z piesní , ktoré odzneli  na Novoročnom trojkráľovom  koncerte v Nových Zámkoch

Novozámocký Novoročný trojkráľový koncert má už 23 ročnú tradíciu. Dňa 6. januára sa stretli malí i veľkí v priestoroch Františkánskeho kostola, aby sa spoločne poklonili malému Ježiškovi a priniesli mu dary v podobe hudby, spevu. Na podujatí vystupovali koledníci, Novozámockí seniori, folklórne skupiny Mlynček, Zámčan, Píšťalôčka, Luxurians, Zlatý levík, sólisti Klaudia Takáčová, Ladislav Dráfi ml. a jeho žiaci Sabrina Reháková, Evan Erős, Alex Rehák, Jesica Plachá, žiaci Ladislava Dráfiho st.: Viktor Christov, Dékany Barbara, Ladislav Lanský. Účinkujúcich doprevádzala klavíri Ladislav Dráfi st.

Scenár, dramaturgia a réžia koncertu bola aj v tomto roku pod taktovkou Ladislava Dráfiho st.

Dovedna 50 účinkujúcich svojim vystúpením spríjemnilo vianočné obdobie, sprítomnili  prítomným biblické udalosti.

Úprimné slová vďaky v závere koncertu boli venované z úst konferencierky podujatia, Klaudie Takáčovej, všetkým účinkujúcim a v neposlednom rade umelcovi a pedagógovi, doktorovi Ladislavovi Dráfimu, ktorý už 23 rokov zorganizoval a pripravil s účinkujúcimi, tento prekrásny umelecký program „Novoročný trojkráľový koncert".


 

Súvisiace články

19.06.2016 12:45

Koniec školského roka je za dverami

Niekedy sa zamýšľame nad tým, kedy sú učitelia najviac vyťažení. Začiatok a koniec školského roka je vždy najťažšie obdobie v každej škole. Nehovoriac o tom, či je to základná alebo stredná škola.
15.01.2017 20:00

Projektom môžeme dosiahnuť viac

Čakanie na výzvy, hľadanie vhodných projektov, vypracovanie projektových zámerov, stanovenie cieľov, zadanie projektových úloh, hľadanie partnerov na spolufinancovanie projektu a čo ešte? Hlavne nájsť taký projekt, ktorým škola...
21.11.2016 08:15

Pozitívna škola a šťastie v školách – čo je to zasa za výmysel

V poslednom období „útočí” na školy „pozitivita a šťastie. Je to iba ďalší výmysel? Znamená to nič nerobenie v škole a znižovanie nárokov na deti?