Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
06.10.2018 19:54

Deň folklóru sa páčil malým i veľkým

Dňa 6.októbra 2018 bolo v priestoroch MO Matice slovenskej v Nových Zámkoch rušno už od rána. V tento deň sa konal prvý ročník podujatia nesúceho názov Deň folklóru. Celý deň bol vyplnený zaujímavými podujatiami.

Predpoludňajší program sa začal vernisážou výstavy Evy Pokornej a program pokračoval predstavovaním tekovských krojov,ktoré priblížila etnologička Bronislava Šajgalik.

Zaujímavý  bol aj workshop ľudového spevu, ktorý viedla Anna Šatanová.

Tí, ktorí si už vyskúšali spev a samozrejme i ďalší návštevníci podujatia, si mohli vyskúšať aj svoje tanečné zručnosti a naučiť sa niečo nové v škole tanca.

Od 16 ej hodiny sa opäť ozývala v Dome Matice slovenskej hudba , spev a tanec v podaní DFS a Ľudovej hudby Matičiarik, Bronislavy Šajgalik, Anny Šatanovej a folklórneho súboru Pilíš z obce Pilisszentkereszt ( Mlynky) v Maďarsku.

Sprievodnými akciami podujatia boli ukážky plstenia a medovníky Jozefa Viciána.

 

Súvisiace články

11.02.2018 22:46

"BESTeachers, BESTudents" ďaľší projekt Erasmus + KA2 Strategické partnerstvá

3. vzdelávacie stretnutie v Košiciach v rámci projektu KA2 Erasmus+ Strategické partnerstvá s názvom "BESTeachers, BESTudents". Na stretnutie do Košíc prišlo 9 učiteľov a 20 študentov z partnerských krajín. Pripravili sme pre...
23.02.2017 07:30

Geometriu je potrebné posilniť na základných školách

Žiaci nemajú dostatočné vedomosti a zručnosti z geometrie.
15.02.2017 12:00

Venujú sa prekladaniu i vlastnej tvorbe

Žiaci Obchodnej akadémie v Šuranoch si uvedomujú potrebu ovládania cudzích jazykov a radi využijú každú možnosť zdokonaliť sa, ako aj overiť si vlastné vedomosti.