Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
03.09.2019 20:28

Deň Ústavy SR v Nových Zámkoch

Mesto Nové Zámky a Miestna organizácia Matice slovenskej v Nových Zámkoch boli organizátormi podujatia „ Kultúrny program ku Dňu Ústavy SR", ktoré sa konalo dňa 2. septembra 2019 v podvečerných hodinách v priestoroch Domu kultúry na Hlavnom námestí.

...Práve včera sme si pripomenuli udalosť spred 27 rokov, vďaka ktorej bola ustanovená suverénna a zvrchovaná Slovenská republika. Výročie prijatia ústavy je slávnostným dňom a štátnym sviatkom. .... Počas obdobia existencie Slovenskej republiky sme prešli pomerne bohatou cestou. Stali sme sa súčasťou moderného demokratického sveta, významných politických, vojenských či ekonomických zoskupení, našou menou sa stala spoločná mena euro. Buďme preto pyšní na svoju krajinu, buďme hrdí na jej úspechy, bohatstvo, šikovných a svedomitých Ľudí a prajme jej budúcnosť postavenú na odkaze našich predkov, ktorých snaženie o samostatnú krajinu vyvrcholili prijatím Ústavy 1. septembra 1992."povedal vo svojom slávnostnom príhovore Lukáš Štefánik, viceprimátor mesta Nové Zámky.

V kultúrnom programe vystúpili členovia Detského folklórneho súboru Matičiarik, Ľudová hudba Matičiarik a vokálny súbor Enthea. Moderátorkou podujatia bola Anna Rošková, poslankyňa MsZ a podpredsedníčka MO Matice slovenskej v Nových Zámkoch.

Kultúrny program sa stretol s veľkým úspechom účastníkov podujatia.


 

Súvisiace články

08.03.2016 11:00

Odkaz mladej generácie - voľby 2016

Rýchla analýza volieb 2016 ukázala ako volila veková kategória 18-21 rokov. Výsledky odhaľujú zúfaly stav súčasného školstva a jeho neschopnosť reagovať na potreby, témy dnešnej mladej generácie.
25.07.2017 06:30

Pomôcky pre prvákov

Posledné roky - aspoň naše prvácke učiteľky v škole - hovoria, že sú veľké rozdiely medzi prvákmi. Veľmi vidieť, či sa im rodičia venujú a čo všetko sa naučili v škôlke. Veľa detí vie pri príchode do školy čítať napríklad tlače...
03.05.2017 10:05

Bloguj o knihu: Poznáme výhercu za mesiac apríl

Každý mesiac sa môžete zapojiť do súťaže o knihu priamo na našom portáli. Zaregistrujte sa, napíšte blog a máte šancu vyhrať!