Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
10.03.2018 18:13

Deti spoznávajú zvieratká

Kde? V novozámockom lesoparku Berek.

Mrazivé zimné dni sú už za nami, slniečko čoraz viac hreje a volá nás do prírody.      K najnavštevovanejším miestam v Nových Zámkoch patrí lesopark Berek.

 

Lesopark Berek v Nových Zámkoch je oázou pokoja a zelene. Už pri vstupe , idúc cez most ponad rieku Nitra,  máme možnosť započúvať  sa do spevu vtákov. Pravidelne tu stretávame rodiny s deťmi na vychádzke, mladé páriky, cyklistov, bežcov... Mnohí sa zastavia v reštaurácii, niektorí postupujú hlbšie do lesa, kam vedie niekoľko asfaltových chodníkov. Neďaleko od vstupu do Berku nájdeme aj vzácnu, historickú sochu Jána Nepomuckého, ktorej okolie je pravidelne udržiavané , podstavec zdobia umelé, či živé kvety.

 

Atrakciou pre deti je mini zoo, kde môžeme vidieť zajace, diviaky, ovce, kozy, lamu , srnčeka a iné zvieratká, ktoré sa tešia návštevám rodín s deťmi. Deti sa učia spoznávať zvieratká, sledujú ich správanie.  Pri ohrade so zvieratkami je vždy veselo.

Súvisiace články

16.03.2017 18:30

Slniečko zo Skalice získalo zlato vo florbalovom turnaji Kids challenge

Slniečko v Skalici, ktoré vzdeláva deti predškolského veku, poskytuje i široký diapazón zaujímavých aktivít s rôznym zameraním. Od umeleckých či jazykových, až po športové.
12.01.2018 11:04

Vitajte na exkurzii v Českom rozhlase Brno

V decembri 2017 sme sa zúčastnili s poslucháčmi tretieho ročníka kombinovaného štúdia študijného odboru manažment hotelníctva a cestovného ruchu Vysokej školy obchodnej a hotelovej(ďalej VŠOH) v Brne zaujímavej exkurzie v štúdi...