Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
10.03.2018 18:13

Deti spoznávajú zvieratká

Kde? V novozámockom lesoparku Berek.

Mrazivé zimné dni sú už za nami, slniečko čoraz viac hreje a volá nás do prírody.      K najnavštevovanejším miestam v Nových Zámkoch patrí lesopark Berek.

 

Lesopark Berek v Nových Zámkoch je oázou pokoja a zelene. Už pri vstupe , idúc cez most ponad rieku Nitra,  máme možnosť započúvať  sa do spevu vtákov. Pravidelne tu stretávame rodiny s deťmi na vychádzke, mladé páriky, cyklistov, bežcov... Mnohí sa zastavia v reštaurácii, niektorí postupujú hlbšie do lesa, kam vedie niekoľko asfaltových chodníkov. Neďaleko od vstupu do Berku nájdeme aj vzácnu, historickú sochu Jána Nepomuckého, ktorej okolie je pravidelne udržiavané , podstavec zdobia umelé, či živé kvety.

 

Atrakciou pre deti je mini zoo, kde môžeme vidieť zajace, diviaky, ovce, kozy, lamu , srnčeka a iné zvieratká, ktoré sa tešia návštevám rodín s deťmi. Deti sa učia spoznávať zvieratká, sledujú ich správanie.  Pri ohrade so zvieratkami je vždy veselo.

Súvisiace články

09.03.2017 17:45

Robia radosť nám všetkým

Kto? Úspešné mladé futbalistky klubu FC UNION Nové Zámky .
28.01.2017 15:30

Kam zmizla vďačnosť a pokora?

Všetci intuitívne vieme, čo sa pod týmito slovami schováva. Vďačnosť si spájame so slovom, ďakujem a pokoru so slovom, skromnosť. Je to v poriadku, no obidva pojmy obsahujú v sebe oveľa viac. Bohužiaľ sme dnes svedkami aj toho,...