Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
10.03.2018 18:13

Deti spoznávajú zvieratká

Kde? V novozámockom lesoparku Berek.

Mrazivé zimné dni sú už za nami, slniečko čoraz viac hreje a volá nás do prírody.      K najnavštevovanejším miestam v Nových Zámkoch patrí lesopark Berek.

 

Lesopark Berek v Nových Zámkoch je oázou pokoja a zelene. Už pri vstupe , idúc cez most ponad rieku Nitra,  máme možnosť započúvať  sa do spevu vtákov. Pravidelne tu stretávame rodiny s deťmi na vychádzke, mladé páriky, cyklistov, bežcov... Mnohí sa zastavia v reštaurácii, niektorí postupujú hlbšie do lesa, kam vedie niekoľko asfaltových chodníkov. Neďaleko od vstupu do Berku nájdeme aj vzácnu, historickú sochu Jána Nepomuckého, ktorej okolie je pravidelne udržiavané , podstavec zdobia umelé, či živé kvety.

 

Atrakciou pre deti je mini zoo, kde môžeme vidieť zajace, diviaky, ovce, kozy, lamu , srnčeka a iné zvieratká, ktoré sa tešia návštevám rodín s deťmi. Deti sa učia spoznávať zvieratká, sledujú ich správanie.  Pri ohrade so zvieratkami je vždy veselo.

Súvisiace články

02.05.2018 17:21

Tlmačskí študenti o ďalší krok vpred

Praha, Brno, Ždár nad Sázavou. To sú mestá, kde sa tlmačskí študenti SOŠ technickej úspešne v posledných rokoch zúčastňujú zahraničných odborných stáží prostredníctvom získaných grantov z programu Erasmus+. Nie je to po prvýkrá...
27.10.2017 13:10

Dejiny reformácie približuje výstava Múzea Jána Thaina

Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch pripravilo opäť zaujímavú a hodnotnú výstavu: „REFORMÁCIA V NOVOZÁMOCKOM OKRESE“, ktorej vernisáž sa konala dňa 26.októbra 2017.
19.12.2017 17:17

Prečo je potrebné venovať pozornosť vzdelávaniu k udržateľnému rozvoju?

Téma udržateľného rozvoja hýbe celým svetom, preto považujeme za nanajvýš dôležité, aby sa jej venovali aj učitelia napr. na hodinách biológie, geografie, chémie, fyziky, ale aj etickej výchovy, telesnej výchovy, histórie, cudz...