Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
26.02.2017 09:00

Dobrá hračka je tá, ktorá poteší, zabaví a poučí

O tom, že takéto hračky existujú nás presvedčí pôvodná interaktívna výstava hračiek, hier, hlavolamov a jednoduchých neškolských fyzikálnych experimentov pre malých i veľkých "Kaleidoskop –vedecká hračka".

„Autorkou a kurátorkou výstavy, ktorú si môžeme pozrieť v Nových Zámkoch, v Múzeu Jána Thaina od 1. marca do 12. apríla 2017, je Ing. Beata Puobišová.

" Minuloročná výstava „Hodnoty -vedecká hračka“ bola veľmi úspešná. Pre jej úspešnosť je pre návštevníkov pripravená iná zaujímavá ponuka –rozličné kaleidoskopy, hlavolamy, fyzikálne experimenty a početné zastúpenie tu majú i vedecké hračky. Súbor zostavený z takmer stovky predmetov pochádzajúcich z vyše 20 krajín hravou formou a hračkami sprostredkováva viaceré tajomstvá vedy a techniky. Cieľom výstavy je nevšedným hravým spôsobom objasniť niektoré prírodné zákony alebo javy, zušľachťovať proces hrania sa detí, zintenzívniť ich záujem o vedeckú hračku a zároveň aj podnietiť návštevníkov k vytvoreniu ďalších originálnych vedeckých hračiek,“ dozvedáme sa z tlačovej správy MJT v Nových Zámkoch.

.

 

 

Súvisiace články

19.05.2019 21:17

Vodárenské múzeum vás pozýva na prehliadku

Vodárenské múzeum je prevádzkované od roku 2006 Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou. Sídli na Devínskej ceste 1 v Bratislave Karlovej Vsi. Súčasťou múzejného objektu je historická funkcionalistická budova, Vodárenská komunit...