Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Jozef Smida
01.08.2018 22:21

Dobré nápady pre rodičov

Dobré nápady pre rodičov

Máte doma budúcu prváčku, či prváka a nie ste si istí, ako to vášmu dieťaťu v škole pôjde? V prvom rade neprenášajte svoje obavy na dieťa. Buďte dieťaťu nápomocní, nech to nie je naopak, že dieťa bude tešiť vás.

Čo by malo dieťa pri nástupe do školy zvládnuť a vedieť? Všimnite si, nepovedala som čo musí vedieť.

Má mať základné sociálne návyky, napríklad vedieť sa vysmrkať, umyť sa po použití záchodu, zaviazať si šnúrky pri obúvaní, obliecť sa a zapnúť gombíky.

Vedieť sa pozdraviť, poďakovať, o niečo požiadať, vedieť, že nikomu „neskáčeme do reči". mal uznávať autority. Mal by vedieť komu má vykať a komu tykať. 

Mal by sa vedieť predstaviť, vedieť mená rodičov a adresu svojho bydliska.

Mal by mať rozvinutú motoriku aspoň tak, že vie správne držať pastelky a pero a vie behať či poskakovať.

Ak chcete so svojim budúcim školákom trochu pocvičiť napríklad jeho motoriku, počúvanie či sústredenie sa, určite vám pomôžu naše pracovné listy pre predškolákov. Nájdete ich na adrese https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/pracovne-listy-pre-predskolakov

Na stránkach www.dobre-napady.sk nájdete aj sekciu Pre školákov s pracovnými listami, úlohy na počítanie, geometrická úlohy a mnoho iných nápadov na zmysluplné zamestnanie detí.

Určite neprehliadnete prvý riadok a uvidíte, že na našich stránkach sú aj sekcie Pre domácnosť, Súťaže, PC a mobil.

                                                                                      

 

Mgr. Silvia Bodláková

Súvisiace články

22.07.2018 11:24

Slovenské školy začali využívať elektronickú evidenciu dochádzky

Využívanie modernej techniky nemusí byť vždy len otázkou peňazí. Dokazujú to viaceré slovenské školy, ktoré začali využívať moderné technológie 21. storočia. Zaviedli totiž elektronickú evidenciu dochádzky učiteľov. Riaditelia ...