Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
20.10.2020 00:00

ERASMUS+ CAFÉ V ONLINE MÓDE

V týchto dňoch si študenti Obchodnej akadémie v Leviciach pripomenuli „ERASMUS DAYS". Vzhľadom na pandemickú situáciu, namiesto naplánovanej živej "kaviarne Erasmus+" sa premiestnili do online priestoru a počas online stretnutí v ZOOM prostredí bol mladším a menej skúseným študentom predstavený projekt Erasmus+, aké sú jeho ciele a čo prináša jeho absolvovanie mladým ľuďom.

Počas online prezentácií dňa 15.10.2020 študenti absolvovali i vedomostný kvíz o Erasmus+ v programe  Kahoot a bývalí študenti tejto školy sa prostredníctvom videovizitiek  podelili o svoje skúsenosti s projektami Erasmus+, ktoré absolvovali počas štúdia na tejto škole.

Lukáš zdieľal svoje skúsenosti s Erasmus+. Lukáš prežil 2 krásne týždne v Londýne v rámci KA1 projektu "ODBORNÁ PRAX V ZAHRANIČÍ", ktorý fungoval pre študentov 3. a 4. ročníka v niekoľkých turnusoch. Určite motivoval všetkých, aby sa zúčastnili takejto skvelej aktivity podporenej Európskou komisiou a Erasmus+ Peter Račko poskytol video o svojom pobyte na Erasme+ v Londýne, v ktorom priblížil študentom prínos tohto projektu pre mladého človeka. Jedno z premietnutých videí  priblížilo Erasmovskú atmosféru na praxi v španielskej Seville.

Študentom bola predstavená webová stránka a videofilm približujúci skvelý Erasmus+ KA2 projekt VET4SCAPE, s ktorým OA v Leviciach vyhrala 1. miesto celoslovenskej v eTwinningovej súťaži pred dvomi rokmi – https://vet4scape.wixsite.com/erasmusplus. Počas online aktivít boli prestavené i projekty eTwinning, ktoré sú tiež súčasťou Erasmus+,  ktoré sa na škole robia od začiatku tohto projektu v roku 2005. Práve teraz škola vyhrala s najnovším projektom eTwinning „M@pping the Milestones of Free Europe" 2. miesto v celoslovenskej súťaži. Video z tohtoročných Erasmus Days tu: https://www.youtube.com/watch?v=LzfJvnQzmEo

Tohtoročné Erasmus Days 2020 na našej škole - Erasmus+ online kaviareň bola síce v online forme, ale študenti, mali bohatý program a veľa sa o Erasme naučili.  #erasmusdays#erasmusdaysSK a #erasmusplusSK

 

Súvisiace články

21.11.2016 08:15

Pozitívna škola a šťastie v školách – čo je to zasa za výmysel

V poslednom období „útočí” na školy „pozitivita a šťastie. Je to iba ďalší výmysel? Znamená to nič nerobenie v škole a znižovanie nárokov na deti?
01.11.2017 10:38

Poznáme víťaza !!!

Opäť sme spustili blogy a opäť gratulujeme víťazovi :)