Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
17.03.2019 10:07

eTwinning prichádza s novinkami i v marci

Projekt eTwinning neustále prichádza so zaujímavými novinkami pre učiteľov a žiakov, ktorí sú do neho zapojení. 18. marca 2019 sa začína  jarná kampaň eTwinning zameraná na tohtoročnú tému „demokratická účasť". Jarná kampaň bude riešiť témy, ako kritické myslenie, komunikácia a aktívna účasť prostredníctvom množstva činností, online akcií a zdrojov. Ako sa môžete zapojiť? Prihláste sa na platformu eTwinning Live a vyhľadajte stránku vyhradenú pre účely kampane, na ktorú odkaz nájdete na domovskej stránke www.etwinning.net . Bude určená pre nováčikov i skúsených účastníkov programu eTwinning. Budete mať prístup ku všetkým činnostiam a zdrojom, z ktorých sa môžete dozvedieť viac o demokratickej účasti a programe eTwinning.

Takmer päť desiatok slovenských učiteľov, ktorí majú záujem pracovať v projekte eTwinning sa v týchto dňoch zapojilo do elearningového česko – slovenského kurzu, kde sa spoločne s českými učiteľmi budú učiť ako zvládať kolaboratívne metódy práce vo vyučovaní v rámci medzinárodnej spolupráce na projektech eTwinning.

S potešením oznamujeme, že po dvojzložkovom procese podávania žiadostí bol 1 004 školám v Európe a 11 školám na Slovensku udelený certifikát Škola eTwinning - viac tu. Tieto školy sú pioniermi a majú vedúce postavenie v oblastiach ako: digitálne postupy, postupy v e-bezpečnosti, inovatívne a tvorivé prístupy v pedagogike, podpora kontinuálneho profesionálneho rozvoja zamestnancov a podpora spoločných vzdelávacích postupov s učiteľmi a študentmi.

Nie ste ešte súčasťou komunity eTwinning? Je veľa dobrých dôvodov, prečo by ste sa mali zapojiť do realizácie partnerstva škôl eTwinning a stať sa tak členom tejto komunity.  Pretože okrem nových vedomostí a radosti pri učení eTwinning ponúka bezplatný prístup, zmysel pre komunitu, bezpečné prostredie na vzájomnú spoluprácu partnerov, projekty zamerané na spoluprácu škôl, možnosť profesionálneho rastu pre učiteľov, podporu, šťastných žiakov, žiadnu byrokraciu, uznanie práce učiteľov a pedagógov a v neposlednom rade veľa pozitívnej energie a zábavu v triede.

Súvisiace články

06.05.2017 17:30

Zanietený národný buditeľ, včelár a ovocinár,mecenáš Juraj Holček

Nie je možné, aby sa každá osobnosť, zaslúžiaca sa o vybojovanie práv nášho národa, dostala na stránky učebníc dejepisu, či na stránky učebníc literatúry. Práve preto je potrebné vyhľadávať tieto osobnosti, študovať ich život a...