Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
01.10.2018 07:30

eTwinningové týždne opäť lákajú učiteľov i žiakov

eTwinning práve dnes 1. októbra spúšťa jesennú kampaň týždňov eTwinning, ktorá bude prebiehať do 25. októbra a zameria sa na tohoročnú tému kultúrneho dedičstva. Počas kampane eTwinning sú pre učiteľov a žiakov pripravené rôzne podujatia a aktivity, ktorých cieľom je povzbudiť ich, aby intenzívnejšie pracovali v komunite eTwinning a pripravili nové projekty v novom školskom roku.


2. októbra o 17:00 sa uskutoční online seminár s Laurenciou Brogardovou z House of European History a 4. októbra  o 17:00 webinár za účasti Mileny Popovej z Europeany. Ďalšou  z plánovaných aktivít je celodenná on-line konferencia, ktorá sa uskutoční v sobotu 20. októbra od 10:00 do 17:00 SEČ. Táto on-line konferencia je rozdelená na dve časti: prvá polovica je o inšpirácii a osvedčených postupoch v programe eTwinning a druhá polovica sa bude týkať projektových nápadov učiteľov.


Pre učiteľov i žiakov zapojených do programu eTwinning je pripravená i súťaž pre žiakov  zameraná na podnietenie objavovania a spoznávania kultúrneho dedičstva Európy a posilnenie pocitu príslušnosti k spoločnej európskej rodine. Cieľom súťaže je nakresliť (namaľovať) ľubovoľnou technikou obrázok na tému kultúrneho dedičstva. Obrázok má byť v maximálnej veľkosti formátu A3. O víťazoch súťaže rozhodne odborná porota, ktorá vyberie tri najlepšie práce v každej kategórii a ocení ich vecnými darmi (viac informácií na www.etwinning.sk ).Súťaží sa v dvoch kategóriách:

Kategória A: 6 – 10 rokov

Kategória B: 11 – 15 rokov

eTwinning je vitálny európsky projekt a práca v ňom sa mnohonásobne vráti v podobe nových vedomostí žiakov a skvelej komunikácii tak učiteľov ako i žiakov so svojimi európskymi partnermi, tak neváhajte a zapojte sa preto do eTwinningových týždňov so svojimi žiakmi a tiež i svojimi projektovými partnermi.

Súvisiace články

28.10.2019 20:57

Seminár eTwinning a motivácia do nového školského roka

Seminár v lotyšskom meste Sigulda
01.11.2018 17:40

Študenti OA Levice v simulovaných študentských voľbách

Dňa 24.10.2018 sa študenti Obchodnej akadémie v Leviciach zúčastnili simulovaných Študentských komunálnych volieb, ktorých sa zúčastnilo viac než 63,4 % študentov tejto školy. Celková účasť na simulovaných voľbách zúčastnených ...