Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Zuzana Mészárosová
01.03.2019 07:55

Európske ceny eTwinning 2019 priniesli úspech i slovenskému projektu „Robo-Wonderers“

Program eTwinning v celej Európe a podobne i na Slovensku sa teší veľkej popularite a je obľúbený medzi študentmi i učiteľmi. I v tomto ročníku zabojovalo o víťazstvo niekoľko stoviek kvalitných medzinárodných projektov uskutočnených v medzinárodných partnerstvách škôl z celej Európy. Pri práci na projektoch eTwinning sa  využívajú  moderné informačné a komunikačné technológie na štúdium, vzdelávanie, projektovú komunikáciu aj zábavu. V tomto roku sa súťažlo v štyroch hlavných vekových kategóriách a v ôsmych špeciálnych kategóriách.

Slovensko získalo druhé miesto vo vekovej kategórii 16 – 19 projektom z dielne pani profesorky Gabriely Kövesiovej a jej študentov z Gymnázia v Moldave nad Bodvou, ktorí v spolupráci s partnerskou gréckou školou pracovali na projekte Robo-Wonderers. Cieľom tohto úspešného projektu bolo zaviesť do vzdelávacieho procesu vzdelávaciu robotiku s fascinujúcim učením STEM predmetov v praxi bez teórií a zbytočnej terminológie prostredníctvom metód analýzy a riešenia problémov, rozvíjať zručnosti vynaliezavosti, algoritmických a programovacích modelov a demonštrácie tímového ducha.

Porotcovia mali pri hodnotení projektov náročnú prácu, pretože projekty boli kvalitné, pri ich hodnotení brali do úvahy kritériá pedagogickej inovácie, integrácie do časovo-tematických plánov, komunikáciu a výmenu informácií medzi partnerskými školami, spoluprácu partnerských škôl, využívanie moderných technológií a výsledky, prínos a dokumentáciu projektu. Víťazom z Gymnázia  v Moldave nad Bodvou blahoželáme!