Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
19.03.2018 14:25

Historik, spisovateľ a publicista Miloš Jesenský sa stretol s novozámockými stredoškolákmi.

Marec - mesiac knihy je v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch sprevádzaný mnohými hodnotnými podujatiami nielen pre deti a mládež, ale i dospelých čitateľov.

 

Jedným z nich bolo aj stretnutie Miloša Jesenského so stredoškolákmi , ktoré sa konalo v spoločenskej sále Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch dňa 19.marca 2018.

 

Miloš Jesenský sa takmer dve desaťročia venuje výskumu a publicistike v oblasti záhad histórie u nás,aj v zahraničí. Jeho spisovateľská činnosť je mimoriadne bohatá. Napísal a vydal viac ako 40 titulov .Jeho články sú zverejňované aj na internetových stránkach a v odborných časopisoch. Je členom Spolku slovenských spisovateľov , slovenského PEN Centra a Syndikátu slovenských novinárov. V súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Kysuckého múzea v Čadci.

 

Účastníci besedy sa od Miloša Jesenského dozvedeli mnoho zaujímavostí z histórie niektorých lokalít na Slovensku,  o záhadách a mystériách. Dotkli sa aj témy Kelti na našom území, príchod sv. Cyrila a Metoda, templárov, tajomstvá niektorých podzemných chodieb a i.   Diskusia ich priviedla až k osobnosti Alžbety Báthoryovej, ktorej život i smrť sú opradené dodnes rúškom tajomstva.

Moderátorom besedy bol pracovník knižnice Ondrej Trepáč. O tom, že študentov beseda s Milošom Jesenským zaujala a že majú záujem o poznávanie našej histórie svedčili i otázky, ktoré mu kládli.

A ako ohodnotili podujatie študenti? „Bolo to výborné podujatie. Veľa nového sme sa dozvedeli." hovorili svorne.

Súvisiace články

18.06.2018 07:24

Ozaj interaktívne múzeum

alebo ako sme s kolegyňou skoro z nôh spadli.
14.03.2018 07:11

Dva slovenské projekty víťazné v Európskych cenách eTwinning 2018

eTwinning na začiatku marca bilancoval svoju celoročnú prácu prostredníctvom Európskej súťaže o najlepší eTwinning projekt, a dve slovenské školy sa tešia z európskeho víťazstva.