Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Karin Mikulášová
27.08.2019 21:37

Intuícia - odomkni svoju vnútornú silu

Intelekt intuíciu vysvetliť nedokáže. Dokáže však zachytiť, že sa udialo niečo, čo nás presahuje. Pomôže nám to pochopiť. Veci budete zrazu poznať a cítiť. Informácie o jedinečnom workshope o intuícii, ktorý sa uskutoční 11.9.2019 v Košiciach.

Všetci máme prirodzenú schopnosť intuície, avšak naša kultúra a vzdelanie nám často bránia v jej používaní. Tým sa oddeľujeme od svojej vnútornej múdrosti. Intuíciu nahrádzame logikou. Logické myslenie však patrí do úplne inej sféry fungovania človeka a intuíciu nahradiť nemôže. Logika je funkciou mysle, inštinkt funkciou tela a intuícia funkciou srdca.

"Racionálna myseľ je verný služobník, intuitívna myseľ dar. Žijeme v spoločnosti, ktorá si cení spoločníka, na svoj dar však zabudla. Albert Einstein"

Intelekt intuíciu vysvetliť nedokáže. Dokáže však zachytiť, že sa udialo niečo, čo nás presahuje. Pomôže nám to pochopiť.
Veci budete zrazu poznať a cítiť.

Koučka a mentorka  Ing. Tatiana Červenena o intuícii povedala toto: "Ja a intuícia  - intuícia ma sprevádza celým mojim životom. Kedysi to boli sny, ktoré sa plnili, situácie, ktoré som cítila skorej než sa udiali a dokonca aj oblečenie, ktoré mi mamina šila podľa mojich vlastných návrhov prišlo do módy až o rok, o dva. Pomaly plynuli časy študentské, výchova detí, práca a zmena práce a... a potom prišiel pád... úplné dno a strata životnej energie. Kedy som v tom čase vedela signály intuície zavnímať lepšie a mala k intuícii takú dôveru ako dnes, nemuselo sa to stať. Všetko je však vždy tak ako má byť a dnes som za tú skúsenosť dokonca vďačná. S intuíciou sme nerozlučnou dvojkou a život bez intuície si už ani neviem predstaviť. Vo svojom živote sa jednoducho nechávam viesť. A je to neskutočne príjemné.

Čo sa týka poznania intuície, viem vám ukázať smer. Mapu  vám však dať nemôžem. Mapu totižto nepotrebujete. Potrebujete vieru a dôveru. A obrovskú vášeň a chuť objavovať... Príďte si odomknúť svoju vnútornú silu a naštartovať FLOW vo svojom každodennom živote. V spolupráci s OZ Tvorivá dielňa sme pre Vás pripravili workshop s touto zaujímavou témou.


Čo vás čaká
* najprv sa porozprávame o tom, čo je potrebné vedieť pre pochopenie intuície
* následne sa pohráme s našimi zmyslami, aby sme zistili, ako sa intuícia prihovára práve nám
* veľkú časť budeme venovať konkrétnym krokom k otvoreniu a rozvoju intuície:
- ako si v živote vytvoriť na intuíciu priestor
- ako sa spojiť so sebou samým
- ako sa pripojiť k svojej nevedomej mysli
- akú úlohu hrá v rozvoji intuície bdelá pozornosť, meditácia, pozitívnosť a naša tvorivosť
- ako intuícii dôverovať a zapojiť ju do nášho bežného i pracovného života

Praktickými cvičeniami si ukážeme:
* ako podporiť svoju sebalásku a sebahodnotu
* ako harmonizovať hemisféry nášho mozgu
* ako komunikovať s našou nevedomou mysľou
* ako v sebe skrotiť vnútorného kritika
* ako žiť život vo svojich hodnotách

Čo vám workshop prinesie
* pochopenie, odkiaľ sa intuícia berie a ako s ňou vieme pracovať
* vďaka tomu, že je workshop vedený koučovacím štýlom si v sebe nájdete to najlepšie pre rozvoj svojej intuície
* rozhodnete sa, čo chcete inak, čo a kedy pre to viete urobiť

Stretneme sa na workshope v Košiciach 11.9.2019.  Minimálny počet účastníkov na realizáciu workshopu: 10 osôb.
Termín prihlásenia a úhrady za workshop: najneskôr do 9.9.2019. Viac informácií nájdete na stránkach a podujatiach OZ Tvorivá dielňa, alebo na stránke mentorky a koučky Ing. T. Červenej. 

Súvisiace články

12.02.2017 12:15

Vrátili sa nadšení, obohatení o novú skúsenosť

Kto? Študenti Obchodnej akadémie v Šuranoch Odkiaľ? Zo súťaže JA Social innovation Camp
16.05.2018 07:07

Budúci ekonómovia majú vzťah aj k žurnalistike.

Príkladom sú aj žiaci OA Šurany. Každoročne sa v meste Zvolen uskutočňuje slávnostná udalosť, ktorej sa zúčastňujú hlavne mladí nádejní novinári a všetci tí, ktorých baví pásanie do novín a časopisov- Štúrovo pero. Tohto roku ...