Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Karin Mikulášová
06.04.2021 14:45

Sneží, nesneží, tvoríme a inšpirujeme Vás naďalej online

Tvorivé, remeselné inšpirácie, dýchacie smiechocviky, to všetko môžete použiť na svojich hodinách. Z doterajších skúseností, zdieľané aktivity sa uplatnili v krúžkovej činnosti pedagógov ZUŠ výtvarné odbory, špeciálnych škôl, či Montesori výuke. Na stránkach zdieľame výsledky prác žiakov, ktoré urobili pod vedením učiteľov, ktorí sa zúčastnili našich on-line dielní.

Aj v APRÍLI sa opätovne stretávame V ONLINE PRIESTORE.

A začíname otázkami:

Ako často sa smejete? Pozývame Vás na JÓGU SMIECHU na prvé a nasledujúce stretnutia vždy v pondelky dopoludnia a v piatky popoludní s lektorkou Renátou Hazákovou.

Smiech nie je iba zdravý, ale ako všetci vieme aj nákazlivý. Energie sa prenášajú, či pozitívne alebo negatívne. Keď vstúpime do miestnosti, kde je napätá atmosféra, prenáša sa táto automaticky aj na nás. Opačne je pozitívna atmosféra, nálada a radosť tiež nákazlivá.
Liečivý účinok smiechu je vedecky dokázaný a smiech sa využíva aj v terapeutickom kontexte napríklad pri pacientoch s bolesťami alebo s chronickými ochoreniami. Aj tu zohráva jóga smiechu dôležitú úlohu.

Ako ste pripravení na jar?  Pozývame Vás na workshopy Umelecký fraktál I. a II., Bodkovaná mandala. Pripravte si pastelky a akrylové farby. 

Objavili ste už čaro plsti? V apríli pokračujeme v PLSTENÝCH ŠTVRTKOVÝCH DIELŇACH:

Naučíme Vás vytvoriť plstené náhrdelníky, ozdoby, bábiky, víly, rozprávkové postavičky, domček pre škriatkov, draka či slimáka. 

Všetky termíny nájdete na FB stránke OZ Tvorivá dielňa.

Výtvarníčka a arte terapeutka Iveta Slobodníková zo Školy umenia a meditácií pripravila ON - LINE MEDITÁCIE– každý utorok v mesiaci.   S vierou v lepšie časy sme si pani lektorkou naplánovali aj víkendový workshop na MÁJ kde zaradíme Tiffany šperkyArteterapiuMaľovanie a Meditácie.

Ďakujeme za zdieľanie našich pozvánok a podujatí, nech je nás radostne, tvorivo viac.

Súvisiace články

11.03.2017 12:00

Radi prišli do školy aj v sobotu

Základná škola G.Bethlena v Nových Zámkoch usporiadala aj v tomto školskom roku FESTHRY . Na festival hier,hračiek a zábavy sa deťúrence veľmi tešili.
11.06.2017 11:15

Mikuláš Dohnány zomrel pred 165 rokmi

Mikuláš Dohnány (tiež Dohnáni, pseudonym Mikuláš z Považia), patril kvýznamným osobnostiam 19.storočia . Do histórie sa zapísal ako slovenský básnik, redaktor, polyglot, historik, účastník dobrovoľníckych výprav, ….
09.10.2016 14:30

Stretnutie s výchovnými poradcami

Každý rok sa stretávajú riaditelia stredných škôl za okrúhlym stolom s výchovnými poradcami základných škôl, aby spolu diskutovali o možnostiach stredoškolského štúdia, nábore žiakov 9.ročníkov, spolupráci medzi základnými a st...