Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
17.11.2017 07:58

"Imatrikulačky" boli hodnotené známkou výborný

Tradičnou súčasťou prvého roka štúdia na Obchodnej akadémii v Šuranoch býva imatrikulácia prvákov. Žiaci sa na túto slávnosť každoročne tešia. Prváci majú možnosť ukázať svoje vedomosti a zručnosti v rôznych súťažiach, ktoré pre nich pripravujú tretiaci.

Nebolo tomu inak ani tohto roku. Imatrikulácia prvákov Obchodnej akadémie v Šuranoch sa konala dňa 16.novembra 2017 v priestoroch školy. Prváci ukázali svoj talent v kultúrnom programe, ako aj um a zručnosť v súťažiach. Žiaci súťažili v 10 súťažných disciplínach, ktoré pre nich pripravili tretiaci . Ich výkony hodnotila porota, ktorej členovia boli žiaci tretieho ročníka. Po spočítaní  bodov sa víťazom súťaže stala 1.A trieda.

Žiaci prvého ročníka Obchodnej akadémie zvládli svoj „pasovací deň" výborne a domov odchádzali obohatení o príjemné dojmy. Neodchádzali však – ako sa hovorí:  s prázdnymi rukami.  Z podujatia si odnášali okrem dobrého pocitu zo svojich výkonov aj Imatrikulačný list a preukaz študenta Obchodnej akadémie. A nechýbal ani sladký záver podujatia v podobe chutnej torty.

Na otázku : "Akú známku  by ste dali imatrikulačnej slávnosti?", odpovedali prváci: "Výborný!"

Súvisiace články

01.04.2018 15:22

Zavítajme V krajine remesiel

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna krajina, v ktorej sa nachádzali ukryté samé tajomné poklady. Asi ste všetci zvedaví, kde to je a ako vyzerá. Stačí zdvihnúť nohy a prísť pozrieť sa do centra Bratislavy na jednu z najrušnejšíc...
09.01.2017 21:00

Zaujímavosti zo školských kroník: Robert William Seton-Watson v Nových Zámkoch

Robert William Seton-Watson (* 20. august 1879, Londýn, Spojené kráľovstvo – † 25. júl 1951, Skye) známy ako Scotus Viator, bol britský historik a publicista zaoberajúci sa aj dejinami slovanských národov. Dňa 31. mája 1928 nav...