Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Nadezda Paucova
18.02.2018 22:08

"INTERNACIONÁLNE KOMPETENCIE" - aktivita nadnárodnej spolupráce programu Erasmus+ V Holandsku v meste Zandtvoort aan Zee

Aktivita nadnárodné spolupráce programu Erasmus+ na tému" International competences" - "Medzinárodné kompetencie" v Holandsku za učasti 69 učiteľov a pracovníkov s mládežou z 20 krajín.

 

 

V dňoch 12.10.2017 - 14.10.2017 v holandskom  meste Zandtvoort aan Zee sa konalo nadnárodné stretnutie za účasti 69  učiteľov a pracovníkov s mládežou. Účastníci boli z Nemecka, Belgicko, Poľsko,Španielsko, Litva, Lotyšsko,Chorvatsko, Anglicko, Írsko, Rakúsko, Nórsko,Švedsko,Poľsko, Fínsko,Dánsko, Portugálsko,Island, Holandsko a Slovensko. Slovensko na mítingu zastupovali 2 učitelia a jedným z nich bola Ing. Nadežda Paucova, učiteľka SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku.Úlohou bolo získať nové poznatky v oblasti medzinárodných kompetencií a ich validáciu. Program porostával z prednášok, workshopov a bol zameraný na vytvorenie medzinárodných sieti s cieľom prípravy nových projektov.

Na záver všetci účastníci obdržali Certifikát a vytvorili nové  medzinárodné vzťahy, ktoré v budúcnosti možu predstavovať partnerstvá v rámci projektu.