Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Helena Rusnáková
15.07.2019 04:17

Janko Hraško zabával novozámocké deti.

 

Mesto Nové Zámky, odbor kultúry a Novovital Nové Zámky v rámci 4. ročníka Bábkovej a divadelnej scény NEBOJSA 2019 pre všetky odvážne deti pravidelne – každú druhú nedeľu - organizuje pre deti, starých rodičov s vnúčatami nedeľné rozprávkové dopoludnia . Dňa 14. júla 2019 si deti a ich rodičia v priestoroch astronomického kabinetu na Tabakovej ulici mali možnosť pozrieť zinscenovanú rozprávku Pavla Dobšinského - Janko Hraško v novej textovej úprave Jána Haruštiaka, režiséra a bábkoherca divadla Harry Theater. Scénu a bábky navrhla výtvarníčka Soňa Mrázová. Hudbu zložil prof. Belo Felix.

Podujatie otvorila Mária Skalová, pracovníčka MsÚ Nové Zámky a na začiatok cesty do rozprávky zazvonením na zvonček upozornil malý divák - trojročný Erik, ktorý ukázal odvahu vystupovať pred publikom. Mnoho rozprávok, ktoré sú deťom predstavované sú interaktívne, kde majú možnosť zasiahnuť do deja aj deti, čo sa deťom páči a kladne to hodnotia aj rodičia, pretože deti získajú odvahu komunikovať a vystupovať aj pred neznámym publikom.

Deti spoznali Janka, presvedčili sa, že je takmer normálny chlapec, ktorý musí pomáhať, pretože inak sa nestane skutočným chlapcom. Sledovali, ako plní úlohy, ktoré mu v tejto rozprávke pripravil trpaslík.

Čo nám povedali malí respondenti?

  • Rozprávka bola pekná.

  • Janko je šikovný chlapček.

  • Už sa teším na ďalšiu rozprávočku.

A čo rodičia?

  • Teší ma, že Mesto Nové Zámky vytvorilo tento projekt.Radi sem chodíme.
  • Bolo fajn, a aj počasie vydržalo. / Pozn. autora: Predstavenie sa konalo na nádvorí astronomického kabinetu/.
  • Nesklamala ani táto rozprávka a jej prevedenie umelcami.

Súvisiace články

02.12.2018 20:35

CAVILAM a France Langue: kurzy pre učiteľov francúzštiny vo Francúzsku

V rámci projektu Erasmus+ sme sa v júli 2018 zúčastnili kurzov pre učiteľov v školiacich strediskách  CAVILAM vo Vichy a France Langue v Nice. Chceme sa podeliť o naše skúsenosti a možno aj pomôcť  našim kolegom francúzštinárom...