Späť na zoznam
Učiteľské blogy
Autor: Autor: Ing. Jana Hollá
10.04.2017 05:45

Jubilejný X. ročník celoslovenskej súťaže Mladý zvárač

Mladý zvárači z celého Slovenska ale aj hostia zo Srbska a Čiech si zmerali sily na pôde Zváračskej školy Strednej odbornej školy technickej v Tlmačoch

Dňa 22.3.2017 sa konal jubilejný X. ročník celoslovenskej súťaže Mladý zvárač pre žiakov stredných škôl. Aj tento ročník sa konal pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Slávnostné otvorenie súťaže prebeho v priestoroch školiaceho strediska SES a.s. Tlmače a samotná súťaž v priestoroch Zváračskej školy. Na súťaži malo zastúpenie 11 stredných škôl zo Slovenska a 2 školy zo zahraničia a to z ČR VOŠ a SPŠ zo Žďáru nad Sázavou a TŠ Kolubara Dositeja Obradovaca Lazarevac zo Srbska. 

Slávnostného otvorenia X. ročníka sa zúčastnil aj Ing. Ladislav Marenčák, podpredseda NSK a RNDr. Vladimír Gubiš, vedúci odboru vzdelávania a kultúry. 

Hodnotiaca komisia mala naozaj neľahkú úlohu.

Výsledky:

Metóda 111 MMA:

1. miesto: Dárius Kinči (SOŠt Tlmače), 2. miesto : Patrik Kocúrik (SOŠt Tlmače), 3. miesto: Marek Šaróka ( SOŠ Šahy)

Metóda 135 MIG:

1. miesto: Ivan Póč (SOŠt Tlmače), 2. miesto: Kevin Struhár (SOŠ Šahy), 3. miesto: Patrik Zolčák (SOŠt Tlmače)

Metóda 141 TIG:

1. miesto: Martin Kiss (SOŠt Tlmače), 2. miesto: Daniel Kleštinec (SOŠt Hlohovec), 3. miesto: Adam Rychtárik (SOŠt Tlmače)

 

Súvisiace články

06.05.2017 12:15

Takto to vidím ja

Stretla sa poézia, hudba a maliarstvo Kde? Na Obchodnej akadémii v Šuranoch Kedy? 4.mája 2017.Pri akej príležitosti? Na vernisáži výtvarných prác žiakov školy
05.02.2018 10:28

Poďme spolu začať zmenu!

Amnesty International Slovensko spúšťa nový vzdelávací projekt Start the Change!, ktorý sa zameriava na zavádzanie inovatívnych vyučovacích metód a tém týkajúcich sa cieľov trvalo udržateľného rozvoja do vyučovania na školách.
25.01.2020 23:35

Máme na to? Výzva

Pomôžete svojím hlasom získať prostriedky na tvorenie a výučbu vďaka projektu: SPOLUžijeme a SPOLUšijeme so srdcom v našom meste - grant Nadácie SLSP. Projekt s číslom 92. Podporujeme remeslá - šitie a podporujeme znevýhodnený...